Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

44 miejsce

02, 06, 15, 25, 29, 30 - liczby warte 35 mln zł!

Jeśli na nie postawiłeś, mogłeś zainkasować najwyższą w historii Totalizatora Sportowego wygraną. Teraz pozostaje Ci mieć nadzieję, że Twoje modlitwy dotyczące "szczęśliwej szóstki" były jedynymi, które zostały wysłuchane.

Tak wygląda 35 milionów złotych w gotówce. / Fot. PAP/Jacek TurczykW przeciwnym wypadku będziesz musiał podzielić się fortuną z innymi...

Niestety, drogi graczu, prawdopodobieństwo, że powyższe słowa są skierowane do Ciebie jest 14 mln razy mniejsze niż prawdopodobieństwo, że znów kupiłeś za 2 zł płonną nadzieję na spełnienie najzuchwalszych marzeń. Nadzieję, która rozbudziła wyobraźnię towarzyszącą snuciu słodkich planów: co zrobię, jeśli wygram?

Tymczasem wystarczy zerknąć do statystyk policyjnych, by przekonać się, że miałeś dzisiaj czterokrotnie większą "szansę" zginąć pod kołami samochodu. Czy w związku z tym zaplanowałeś dzisiaj swój pogrzeb?
Prawdopodobieństwo trafienia "szóstki" jest zresztą takie samo jak prawdopodobieństwo, że samochodem, który cię rozjedzie będzie auto marki Fiat.

Oczywiście, każdy swojemu szczęściu starał się pomóc. Magiczne liczby, daty urodzin, horoskopy, numerologia - to domena ludzi przesądnych. Badanie statystyk poprzednich losowań - ludzi będących w intelektualnym błędzie. Wielu wydaje się bowiem, że skoro trójka nie padła od 32 losowań, dzisiaj jest na jej trafienie wyjątkowo duża szansa. Niestety ani kulki, ani maszyna losująca nie pamiętają poprzednich losowań - ślepy traf pozostaje ślepym.

A jeśli nawet tego typu statystyki miałyby znaczenie, to dlaczego nie bierze się w nich pod uwagę losowań próbnych, wykonywanych za kulisami przez techników, upewniających się, że maszyny działają, jak należy (a upewnić się warto: na YouTube). Może w ich trakcie trójka padała wyjątkowo często?

Istnieje jeszcze wiele innych, genialnych systemów, która mają doprowadzić do wygranej. Zachodzi jednak pytanie: czy gdyby ich autorzy wierzyli w ich skuteczność, dzieliliby się z nami zasadami ich funkcjonowania?
Zatem - nie wygrałeś. Za jakiś czas kolejna kumulacja i kolejna, wielka nadzieja. Póki co możesz się pocieszyć, że uniknąłeś zapłacenia 10 procentowego podatku...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Dzięki za plusa!

Przy okazji: mam wrażenie, że zostałem źle zrozumiany:

> "chyba jednak ktoś szóstkę trafi [..] i następnej kumulacji nie będzie"

Nie twierdziłem w tekście, że nikt nie trafił - twierdziłem jedynie, że nie trafił jej mój czytelnik... I zrobiłem to z niewielkim ryzykiem popełnienia błędu - chyba, że wszyscy gracze sprawdzali swoje kupony w oparciu o ten artykulik. Byłbym wówczas najpoczytniejszym dziennikarzem a to, niestety, na razie mi nie grozi ;)

P.S. A kumulacja (również rekordowa) będzie jeszcze nie jedna - wówczas tekst znów stanie się aktualny :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

No pewnie, chodziło mi o to, że może ludzie sprawdzają czy w ogóle padła jakaś szóstka :) Jak widać były aż cztery.

też nic nie trafiłem ;p

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sewerynie, przecież wyniki można wszędzie sprawdzić, na w24, czy onecie :)

No nic, nie trafiłem :P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobre (+)

Matematyka jest nieubłagana. Również pod tym względem, że chyba jednak ktoś szóstkę trafił (prawdopodobieństwo 1:14 mln, a kupiono 12 mln kuponów, w dodatku na każdym z nich pewnie po kilka zakładów) i następnej kumulacji nie będzie.

Btw: strona Totalizatora siadła. Może tylu ludzi ją odwiedza, by sprawdzić, czy ktoś wygrał :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.