Facebook Google+ Twitter

0,8°C - konferencja w sprawie globalnego ocieplenia

14 grudnia w Sali Gotyckiej we Wrocławiu odbył się Festiwal Dla Klimatu pod hasłem 0,8°C. Właśnie o tyle wzrosła temperatura na świecie przez ostatnie 100 lat. Dlaczego i co możemy zrobić, by temu zapobiec?

Czesław Śpiewa dla klimatu / Fot. Dawid Lewiński- Globalne ocieplenie jest obecnie największym zagrożeniem dla ludzkości, większym nawet od wszystkich arsenałów jądrowych razem wziętych. Brzmi dramatycznie, ale nie jest to żadna medialna ściema - tymi słowami zaczął konferencję przedstawiciel Fundacji Ekorozwoju FER.

Co to jest efekt cieplarniany? Jaki wpływ ma człowiek na ocieplenie klimatu i jakie są skutki jego działalności? Czy powinien nas martwic fakt, że 11 na 12 ostatnich lat to najcieplejsze lata w historii? Mogłoby się wydawać, że to proste pytania, na które każdy zna odpowiedzi i ma swoje zdanie. Jednak, gdy problem zaczyna dotyczyć nas osobiście okazuje się, że nie wszystko jest takie proste i oczywiste. Festiwal dla klimatu został zorganizowany w celu uświadomienia choćby garstki ludzi, że globalne ocieplenie to nie tylko książkowy frazes, ale trudna rzeczywistość, z którą przyszło nam się zmierzyć.

Organizatorzy starali się rozwiać nasze wszelkie wątpliwości i przybliżyć poważne konsekwencje, jakie wiążą się z nadwyżkami emisji CO2. Przesunięcie stref klimatycznych, topnienie lodów Arktyki, rozmarzanie wiecznej zmarzliny, a co za tym idzie zapadanie się budynków, pustynnienie Północnej Afryki, niedobory wody i żywności(np. w Nikaragui), niemożliwość utrzymania bezpieczeństwa sanitarnego, pożary m.in. na południu Europy, w Ameryce Północnej, Australii i Chinach, wymieranie gatunków(np.foki obrączkowane, goryle, jaszczurki nowozelandzkie) i zachwianie równowagi gatunkowej oraz walka o nowo- dostępne zasoby - to tylko nieliczne z katastroficznych skutków ocieplenia klimatu.

- Głównym zadaniem konferencji było przybliżenie zagadnień, związanych ze zmianami klimatycznymi, spowodowanymi działalnością człowieka. Równolegle trwająca Konferencja w Kopenhadze była idealnym pretekstem do wszczęcia dyskusji na temat globalnego ocieplenia i jego konsekwencji. Przekaz skierowaliśmy do młodych ludzi, urodzonych i wychowanych w kapitalizmie, którym świat marketingu i reklamy nie jest obcy i którzy często nie mają jeszcze ukształtowanego punktu widzenia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

mNrDJTtJtsD
  • mNrDJTtJtsD
  • 25.11.2010 10:50

nGJU9h <a href="http://bdwhnxzlqvos.com/">bdwhnxzlqvos</a>, [url=http://oxlalcfkhnku.com/]oxlalcfkhnku[/url], [link=http://pnzpqbdtqhjm.com/]pnzpqbdtqhjm[/link], http://vzqbvgzndroh.com/

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ dobra relacja, co prawda w temacie, który nie jest dla mnie tak jednoznaczny jak przyjęli uczestnicy konferencji.

link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.