Facebook Google+ Twitter

"0_1_O" Piotra Łazarkiewicza - recenzja filmu

W ostatni piątek, czyli 14 listopada, w poznańskim kinie Muza miała miejsce uroczysta premiera filmu „0_1_0” w reżyserii Piotra Łazarkiewicza.

W wydarzeniu wzięli udział aktorzy, występujący w filmie: Anna Maria Buczek, Dariusz Toczek oraz Malina Prześluga. „0_1_0” to ostatnie dzieło zmarłego w tym roku filmowca, opowiadające, na zasadzie narracji symultanicznej, historie kilku par, w których jedna z dwojga osób była świadkiem wypadku. Elementem, łączącym wszystkie te postacie, jest dysfunkcjonalność ich relacji. Nie potrafią one wprost okazywać emocji, które targają nimi wewnątrz.
oficjalny plakat filmu "0_1_0" / Fot. materiały dystrybutora
Jako pierwszą parę poznajemy Maćka (Wojciech Brzeziński) i Lenę (Małgorzata Buczkowska). Wskutek wypadku samochodowego, kiedy to jechał ze swoją kochanką, Maciek porusza się na wózku inwalidzkim i zadręcza małżonkę chorobliwą zazdrością, paranoicznie podejrzewając ją o zdradę. Następną przedstawioną parą są Kasia (Maria Seweryn) i Sebastian (Tomasz Tyndyk). Kobieta po raz pierwszy zdaje się spotykać osobę, która, będąc przy niej, niczego w zamian nie oczekuje. Jednak w chwili, gdy ma dojść między nimi do zbliżenia, Kasia dowiaduje się, że partner w dzieciństwie był kobietą, a jego matka regularnie była gwałcona przez ojca, na co Sebastian musiał patrzeć. Gdy dziewczyna to słyszy reaguje śmiechem nie dowierzając. Kolejny bohater filmu - młody prawnik Filip (Rafał Maćkowiak), po powrocie do mieszkania, znajduje swoją żonę - Julię (Julia Kijowska), wiszącą w szafie. Jak jednak dowiadujemy się w chwilę później, jest to jedynie psychodrama. Kobieta nie potrafi znaleźć wspólnego języka z partnerem, chowającym się za fasadą nieokazującego emocji, zapracowanego yuppie, który zdaje się od niej oczekiwać głównie towarzystwa w czasie oficjalnych spotkań. Przełomem w życiu mężczyzny okazuje się wiadomość o śmierci ojca.

Również inna z postaci filmu - Jacek (Rafał Mohr), nie potrafi porozumieć się ze swoją żoną - Martą (Marta Chodorowska). Bohater traci poczucie rzeczywistości, pogrążając się w filozoficznych rozważaniach, zaniedbując kontakt z małżonką. Właśnie on podjechał najbliżej miejsca wypadku, przyglądając się zmasakrowanemu ciału ofiary. Anna (Anna Maria Buczek) dostarcza swemu mieszkającemu samotnie bratu - Piotrowi (Dariusz Toczek) narkotyki. Źródłem traumy rodzeństwa zdaje się być dzieciństwo i moment, gdy matka popełniła samobójstwo, a niezainteresowany sytuacją ojciec wyjechał. Teraz przymyka oko na nałóg syna (płaci za narkotyki), jednak, czego dowiadujemy się z dialogów, nie może się pogodzić z jego homoseksualizmem. Obserwujemy również losy milczącego strażnika terenu plażowego (Marcin Kęszycki), który, mimo swego milczenia i introwertyzmu, zdaje się być jedyną „normalną” osobą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wszystko pięknie, tylko dlaczego kropka na końcu tytułu?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.