Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23928 miejsce

1000 Ślązaków będzie miało za darmo przebadane serca

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-07-01 09:58

– Od początku roku przebadaliśmy w Katowicach niemal tysiąc Ślązaków. A chcemy i możemy zrobić o wiele więcej – mówi dr Joanna Wagstyl, dyrektor Centrum Synexus w Katowicach.

W ramach akcji profilaktycznej przeprowadzane są poszerzone badania krwi i pomiar tkanki tłuszczowej. To oszczędność na wstępie już ponad 100 złotych. To jednak nie koniec korzyści dla pacjentów. W przypadku wyników niezgodnych z normą (82% z przebadanych osób miało podwyższony cholesterol), pacjent kierowany jest na kolejne (bezpłatne!) badania i korzysta z konsultacji ze specjalistą.
- Biorąc pod uwagę państwową służbę zdrowia, to nie ma czego porównywać. W czasie krótkiej wizyty jestem tu w stanie bardzo wiele załatwić – mówi pani Agnieszka Pasierbek, pacjentka - Ja pracuję na produkcji i jestem przyzwyczajona do przestrzegania licznych procedur. Ale w tej przychodni te procedury są bardzo wyostrzone, a personel bardzo szybko działa. No i obsługa też bardzo miła – od recepcji po personel medyczny.
Synexus współpracuje z lekarzami, którzy wysyłają do Centrum swoich pacjentów na bezpłatne badania.
- Często kieruję pacjentów do Synexusa, bo tam dostępnych jest wiele badań, których normalnie pacjenci nie wykonaliby – są kosztowne lub trzeba długo czekać. – mówi doktor Szymon Dworniczak, pulmonolog - W porównaniu do POZ-tów, Centrum kompleksowo zajmuje się profilaktyką. Bo chociaż placówki publiczne mają w statucie wykrywanie i zapobieganie chorobom, to na profilaktykę nigdy nie starcza funduszy. Synexus zapełnia tą lukę.
Przychodnie działają na terenie całej Polski. Od początku tego roku w czterech miastach – Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku i Katowicach - przeprowadzono prawie 5 000 profilaktycznych badań krwi, z czego tylko na Śląsku ponad 800 osób miało nieprawidłowe wyniki krwi.
- Mamy duże możliwości, jeśli chodzi o wykonywanie badań. Na miejscu w Centrum mamy nowoczesny sprzęt i wykwalifikowany zespół. – mówi doktor Joanna Wagstyl, dyrektor katowickiego Synexusa – Jedyne, czego nam brakuje, to pacjenci. Ślązacy wyjątkowo nieufnie podchodzą do badań profilaktycznych, a te mogą nieraz uratować komuś życie.
Centrum Medyczne organizuje akcje uświadamiające, mające zachęcić pacjentów do udziału w badaniach. Chętnych zaprasza do swojej katowickiej placówki (ul. Konckiego 3) lub do rejestracji przez stronę internetową.
(Marta Cała-Sturzbecher)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.