Facebook Google+ Twitter

100 dj-ów na Europejskiej Nocy Klubowej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-24 14:14

100 DJ-ów i 20 zespołów ze wszystkich krajów Unii Europejskiej weźmie udział w trzeciej edycji Europejskiej Nocy Klubowej w Berlinie. Impreza ma promować różnorodność i wielokulturowość zjednoczonej Europy.

Kto kupi jeden bilet za 12 euro, będzie miał wstęp do 30 berlińskich klubów. Wieczorem będzie można w nich wybierać między, na przykład, występem francuskiej gwiazdy sceny techno Laurenta Garniera a koncertami szerzej nieznanych jazzowych zespołów z Cypru czy hip-hopowych z Estonii. Polskę reprezentować będzie łódzka grupa rockowa Cool Kids of Death.

- Noc Klubowa ma pokazać Europę młodą, dynamiczną, innowacyjną i kreatywną - napisał na internetowej stronie imprezy minister spraw zagranicznych Niemiec Frank-Walter Steinmeier. To właśnie niemiecki MSZ zorganizował pierwszą Noc Klubową przed dwoma laty. Wówczas była to jedna z imprez promujących niemieckie przewodnictwo w Unii.

Inicjatywa tak spodobała się berlińczykom, że postanowiono ją kontynuować. W ubiegłym roku na koncertach, mniej lub bardziej znanych, europejskich DJ-ów i zespołów bawiło się 10 tysięcy osób.

W tym roku, w związku z piątą rocznicą rozszerzenia Unii Europejskiej na wschód, imprezie towarzyszy motto: „Witamy w klubie - 5 lat nowych horyzontów".
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.