Facebook Google+ Twitter

100 Mb/s to w sam raz

Niektóre państwa gwarantują swoim mieszkańcom dostęp do szerokopasmowego łącza internetowego.

Do Francji, która w konstytucji zagwarantowała prawo obywatela do dostępu do szerokopasmowego łącza, przyłączyła się Finlandia. Gwarancja państwa określa przepustowość 1 Mb/s.

Jednocześnie państwo fińskie zobowiązało się do prawnej gwarancji, że do 2015 roku obywatele kraju uzyskają dostęp do szerokopasmowego internetu o przepustowości 100 Mb/s. Również rząd szwedzki zobowiązał się, że do 2020 roku 90 procent gospodarstw domowych będzie miało dostęp do szerokopasmowego łącza o przepustowości 100 Mb/s. W Polsce z szerokopasmowego łącza korzystało w 2008 roku 11 procent gospodarstw.


Źródła:
PC World nr 1/2010 , Ważne i ciekawe, str. 12
pcworld.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Z tego co wiem, Estonia jest jednym z pierwszych państw, które gwarantuje załatwianie wszelkich spraw administracyjnych przez internet. Polska jest na etapie ograniczeń "cyfrowego podpisu" którego wyllobowały 3 czy 4 firmy. I walczą wciąż. Państwo zmusza przediębiorstwa by ponosiły dodatkowe nakłady na utrzymywanie tychże firm i do napychania im kasy - taki dodatkowy podatek. Czy uda się wyłom w tej dziedzinie dla obywatela? Ale co wtedy z takim, który jest jednocześnie firmą jednoosobową?

Komentarz został ukrytyrozwiń

W myśl działań w/w Państw uważam że powinnismy powalczyć o taki zapis w Polsce do 2018 roku - z okazji 100 lecia odzyskania niepodległości Państwo powinno zapewnić w 90% dostęp do szerokopasmowego łacza internetowego.
W 2009 roku wg danych przekroczyliśmy magiczną cyfrę 50% dostępności Polaków do sieci , wg. planów do 2013 roku szereg sporych inwestycji ma zdecydowanie ułatwić dostęp do niego pozostałym , może warto również pomyślec o latach 2013-2018 i zapewnić nam taki dostęp właśnie w 2018 roku ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.