100 punktów Schustera

Po wczorajszym, jakże emocjonującym El Derbi Madrileño przyszedł czas na podsumowanie i... statystyki.

W meczu na Estadio Vicente Calderón Real Madryt szczęśliwie pokonał swoich odwiecznych rywali Atletico Madryt 2:1. Było to sto czterdzieste trzecie spotkanie Realu Madryt z Atlético i na początek kolejny rekord "Ruuda van Gola", który strzelił bramkę już w pierwszej minucie meczu. Jeszcze w pierwszej połowie zobaczył czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko.

Jak się okazało po meczu, Ruud nie był jedynym rekordzistą tego spotkania. Wczorajszy mecz był 45. dla Bernda Schustera w roli trenera Królewskich i tylko tyle meczy potrzebował, żeby zgarnąć 100 punktów. Stał się tym samym absolutnym rekordzistą La Liga. Pobił wyczyn Franka Rijkaarda, który potrzebował 46 spotkań, żeby osiągnąć taki wynik, prowadząc FC Barcelonę.

A oto obecna klasyfikacja rekordzistów La Liga, na podstawie informacji z RealMadrid.pl

1. Bernd Schuster - 45 meczów, 100 punktów, lata 2007-2008 z Realem Madryt
2. Frank Rijkaard - 49 meczów, 100 punktów, lata 2003-2004 z FC Barcelona
3. Rafa Benítez - 51 meczów, 100 punktów, lata 2001-2002 i 2002-2003 z Valencią
4. Vicente del Bosque - 52 mecze, 100 punktów, lata 1999-2000 i 2000-2001 z Realem Madryt
5. Luis van Gaal - 55 meczów, 100 punktów, lata 1997-1998 i 1998-1999 z FC Barcelona
6. Quique Sánchez Flores - 56 meczów, 100 punktów, lata 2005-2006 i 2006-2007 z Valencią
7. Raynald Denoueix - 58 meczów, 100 punktów, lata 2002-2003 i 2003-2004 z Realem Sociedad
8. Javier Irureta - 59 meczów, 100 punktów, lata 1998-1999 i 1999-2000 z Deportivo la Coruña
9. Héctor Cúper - 59 meczów, 100 punktów, lata 1998-1999 i 1999-2000 z Valencią

Real mimo, że nie szokuje w obecnym sezonie, zdobywa kolejne rekordy i pokazuje, że będzie walczył o następne zwycięstwo w La Liga. Królewscy rozegrali w tym sezonie dopiero siedem spotkań w lidze, a już mają na swoim koncie kilka rekordów. Strach pomyśleć co będzie jeśli utrzymają taki poziom do końca rozgrywek.