Facebook Google+ Twitter

100 tys. ekoworeczków, czyli Wrocław walczy z "psią kupą"

W listopadzie na łamach Wiadomości24.pl pisaliśmy o walce wrocławskiego magistratu z psimi kupami. Miasto nie zamierza się poddawać, postawi nowe kosze i rozda ekologiczne torebki.

Prawie 1000 takich koszy stoi we Wrocławiu / Fot. Bartosz SenderekWrocławski Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta poinformował, że firma Transformers - zwycięzca przetargu - kończy ustawianie pomarańczowych koszy na psie odchody. Niebawem pomarańczowe pojemniki mają zastąpić żółte, obsługiwane przez WPO Alba, tym samym wszystkie kosze tego typu będą jednakowe.

To jednak nie koniec walki o "rozminowane chodniki". ZDiUM posiada 100 000 ekologicznych torebek z łopatkami, które chce przekazywać bezpłatnie mieszkańcom Wrocławia za pośrednictwem 47 rad osiedli, a w przyszłości lecznic weterynaryjnych.

Wiosną w mieście pojawić się mają również dystrybutory wydające biodegradujące się woreczki i łopatki. Lokalizacja 200 automatów jest właśnie ustalana.

Powodzenie tej akcji w dużej mierze będzie zależało też od mieszkańców miasta i nie chodzi tu tylko o właścicieli czworonogów, którzy niechętnie korzystają z pojemników, na których widnieje hasło: "Psie kupy przyjmuję serdecznie dziękuję", ale głównie o tych, którzy robią sobie z nich zwyczajne śmietniki wyrzucając śmieci nie będące zwierzęcymi odchodami. Urzędnicy apelując do mieszkańców o zmianę tych praktyk i nie wrzucanie zwyczajnych śmieci do specjalistycznych pojemników. Zaznaczają, że opróżnienie i dezynfekcja ów pojemnika to koszt wyższy niż koszt opróżnienia zwykłego śmietnika, a pieniądze w ten sposób wydawane można by zainwestować w coś bardziej pożytecznego. Niestety na tym nie koniec- pojemniki te często padają ofiarą chuliganów, a widok wywróconego kosza na śmieci czy odchody nie jest widokiem obcym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

+ "bomba poślizgowa" na trawniku to nic przyjemnego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ Za walkę o " rozminowanie chodników".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Po pierwsze - kosze są OKROPNE i nieestetyczne, postawione w miejscach całkowicie niedobranych (na środku ładnej alejki, wielki pomarańczowy kubeł).
Po drugie - zgadzam się z tym, że to marnowanie pieniędzy. Niestety 'dumny naród' nie będzie się schylał po kupki psie... nie ten kraj.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Daleko nam do zachodu, gdzie w każdym mieście takowe skrzyneczki z torebkami się znajdują. Jednak każdy krok w stronę poprawy sytuacji powinien być oklaskiwany. Plus za poruszenie tego tematu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ Jestem za

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.