Facebook Google+ Twitter

100. urodziny Marii Padok. Bawili się po naszymu

Współautorzy: Barbara Podgórska

Po naszymu, czyli po śląsku bawiono się podczas biesiady w Domu Pomocy Społecznej „Senior” w Orzegowie, dzielnicy Rudy Śląskiej.

 / Fot. RSRA Zdrowe ŻycieFestyn dla pensjonariuszy i personelu DPS-u oraz wolontariuszy zorganizowało Rudzkie Stowarzyszenie Rodzin Abstynenckich Zdrowe Życie. W programie nie zabrakło oczywiście piosenek biesiadnych, kawałów i wierszy.
- Czy Ślonzok, czy gorol, chcemy żeby się dzisioj wszyscy dobrze bawiyli - tak sobie marzył przed imprezą Antoni Urbanek, prezes RSRS Zdrowe Życie. I rzeczywiście, dobre marzenia się spełniły.

 / Fot. RSRA ZZNajpierw wszyscy złożyli życzenia i wręczyli kwiaty pani Marii Padok - 100 letniej solenizantce i wspólnie odśpiewali „Dwieście lat”.

Potem poszły piosenki: "Gorzkie dymy nad miastem", "Dzieweczka ze Śląska" i wiersze „Hanysy biyli sie z gorolami”, Hanys czy Hilda - czyli randka po śląsku”, „Paulik i Gustlik”, wszystkie humorystyczne, wyśmiewające wady Ślązaków ale i sławiące niewątpliwe zalety.

 / Fot. RSRA ZZChoć do Barborki jeszcze trochę czasu nie zaniedbano piosenek górniczych w rodzaju „Górniczy walczyk” ,„Karliku, Karliku”, „Starzyk „Dziubka dej, moja roztomiła”. A do tego boł kołocz i kawa, boła wodzionka, krupnioki, chlyb z tustym i łogórki kiszone. Całość poprowadził wodzirej, Roman Dragon członek RSRA „Zdrowe Życie”. W biesiadzie brali udział również pensjonariusze innych domów pomocy społecznej z Rudy Śląskiej.

Filmik z biesiady:
http://www.youtube.com/watch?v=_bTYlqo3lT8

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.