Facebook Google+ Twitter

100–lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Wójcinie

Główne uroczystości miały miejsce 16 lipca, a rozpoczął je przemarsz pododdziałów OSP do kościoła parafialnego w Wójcinie. Podczas części oficjalnej oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra Dęta z Łubnic pod kierownictwem Artura Krzęcia.

 / Fot. Piotr AndrzejakPo uroczystej mszy celebrowanej przez proboszcza parafii w Wójcinie ks. Zbigniewa Krócznyńskiego, oficjalne uroczystości odbywały się przed tutejszą remizą strażacką.

Wśród oficjalnych gości byli między innymi: Mieczysław Łuczak, Jan Ryś, Elżbieta Nawrocka oraz Władze PSP z Łodzi, z Wieruszowa, jak również włodarze gminy i powiatu wieruszowskiego.

Podczas uroczystości jednostka z Wójcina otrzymała Złoty Znak Związku. Wielu druhów strażaków otrzymało również odznaczenia za służbę w OSP.

Zdjęcia

Dalsze uroczystości odbywały się na tutejszym boisku sportowym, gdzie można było spróbować regionalnej potrawy pod nazwą „plendze kartoflane z Wójcina”, serwowanej przez panie ze Stowarzyszenia Koła Gospodyń Wiejskich. Przybyłych gości zabawiał do białego rana zespół Bravo.

Przemarsz / Fot. Piotr Andrzejak / Fot. Piotr Andrzejak / Fot. Piotr Andrzejak / Fot. Piotr Andrzejak

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.