Facebook Google+ Twitter

103 mln euro warta jest biżuteria zrabowana w Cannes

Wartość rabunku, do jakiego doszło 28 lipca w hotelu Carlton w Cannes, początkowo szacowano na 40 mln euro. Prokuratura w Grasse w południowej Francji ustaliła, że kwota była bardzo zaniżona. Zrabowana biżuteria warta jest 103 mln euro.

Hotel Carlton w Cannes, gdzie doszło do kradzieży / Fot. Wikipedia Commons Ostatecznie na 103 mln euro (ok. 430 mld złotych) oszacowała prokuratura w Grasse w południowej Francji szkody wyrządzone przez złodzieja, który w niedzielę 28 lipca w Cannes zrabował klejnoty z hotelu Carlton, gdzie odbywała się wystawa biżuterii. Dziś podano nową wartość łupu. Wcześniej, zaraz po napadzie wartość klejnotów szacowano na 40 mln euro.

Czytaj także: W Cannes zuchwały rabunek klejnotów wartych 40 mln euro

Kradzież, której dokonał samotny uzbrojony i zamaskowany mężczyzna, nabiera spektakularnego charakteru. Złodziej  / Fot. CC.3.0 wszedł do hotelu przez drzwi, które powinny być zamknięte, błyskawicznie włożył biżuterię eksponowaną na wystawie do torby, łącznie 72 przedmioty, po czym pieszo uciekł z hotelu.

Jeśli potwierdzą się wyliczenia, że mężczyzna zabrał z wystawy kolekcję diamentowych ozdób wartą 103 mln euro, będzie to największa kradzież biżuterii w historii. Nieporównywalnie mniejszą stratę, bo niecałe 80 mln euro, poniesiono we Francji w 2008 roku, kiedy grupa sprawców obrabowała sklep jubilerski na Avenue Montaigne w Paryżu.Brytyjska instytucja ubezpieczeniowa Lloyd's of London wyznaczyła wyznaczyła nagrodę milion euro dla osoby, która przekaże informacje pomocne w odnalezieniu złodzieja z Cannes.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.