Facebook Google+ Twitter

10,5 mld euro od francuskiego rządu dla prywatnych banków

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-21 12:01

Rząd francuski zdecydował się na udzielenie pomocy sześciu największym prywatnym bankom francuskim. Do końca roku otrzymają one z kasy państwa w sumie 10,5 miliarda euro.

Według rządu tylko takie kroki umożliwią bankom prawidłowe funkcjonowanie. Państwo nie będzie udziałowcem banków, lecz pomoże im w inny sposób, poprzez wypuszczenie specjalnych obligacji zadłużeniowych.

Nie wyklucza się podobnej pomocy w postaci identycznej wysokości także w przyszłym roku, o ile na światowych rynkach wciąż będzie utrzymywała sytuacja podobna do obecnej. Ze swej strony, w zamian za pomoc, rząd apeluje do banków o zaangażowanie się "etyczne i ekonomiczne" w zmianę polityki bankowej. Chodzi o zmniejszenie zbyt wysokich wynagrodzeń dla prezesów i kadry kierowniczej oraz o wysokość kredytów, udzielanych osobom prywatnym i przedsiębiorcom.

Bank Francji zapewnia, że sytuacja banków, które otrzymają pomoc, nie powinna wzbudzać zastrzeżeń - chodzi o pomoc w ich funkcjonowaniu. Na liście sześciu banków znalazły się dwa, które w ostatnich miesiącach były zamieszane w głośne skandale finansowe.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.