Facebook Google+ Twitter

108 zł podatku za posiadanie psa! Od przyszłego roku

Prezydent Lublina ma zamiar wprowadzić na terenie miasta podatek od psa w wysokości dwa razy większej niż w innych miastach. Nie zapłacą go tylko Ci, którzy zaczipują swojego czworonoga.

Pies / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Kim_at_14_weeks.jpg&filetimestamp=20080511081959W taki sposób lubelski ratusz propaguje wszczepianie czipów wszystkim psom. Jak podkreślają radni Lublina zdecydowanie poprawiłoby to identyfikację czworonogów oraz pomogłoby policji ustalić czy pies, który pogryzł człowieka był szczepiony, czytamy na stronie http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100902/LUBLIN/689149376

Każdy kto będzie od nowego roku posiadał niezaczipowanego psa, będzie musiał zapłacić ponad 100 zł podatku od jednego zwierzęcia. Jeśli ktoś będzie chciał uniknąć takiej opłaty powinien udać się do weterynarza i poprosić o wstrzyknięcie psu identyfikatora. Za taki zabieg trzeba jednak zapłacić. W Lublinie jest to koszt 80 zł. Jest to tylko o 28 zł mniej niż wynosi podatek lecz opłata za zabieg jest pobierana raz a podatek co roku.

Z podatku będą zwolnione również osoby powyżej 65 roku życia.

Do miejskiej kasy, z tego tytułu, wpływałoby pół miliona zł rocznie. Decyzję o wprowadzeniu podatku od posiadania psa radni Lublina podejmą już 16 września.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 03.09.2010 14:23

Prosty kruczek prawny, pozwalający na ominięcie tego przepisu, w przypadku małych piesków, kundelków:
zwierzę powinno zostać zarejestrowane u weterynarza na osobę POWYŻEJ 65. r.ż., natomiast na co dzień zwierzę przebywać może z jego właściwym opiekunem. Oczywiście, jeśli pies pogryzie człowieka wówczas odpowiada za niego osoba, na którą pies jest zarejestrowany. Ale nie można zakładać, ze małe kundelki będą gryźć ludzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.