Facebook Google+ Twitter

10 edycja Festiwalu Skrzyżowanie Kultur we wrześniu w Warszawie

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2014-07-12 17:52

Festiwal Skrzyżowanie Kultur, jedna z najważniejszych imprez w Polsce i Europie poświęconych muzyce świata, świętuje w tym roku 10-lecie. Główną gwiazdą festiwalu będzie Hugh Masekela.

nowe logo FSK / Fot. mat. organizatoraTen rok jest wyjątkowy. To czas podsumowań, ale i zmian.

Festiwal Skrzyżowenie Kultur nie stoi w miejscu. Uważnie przyglądamy się zmianom zachodzącym wokół nas, podążamy za trendami, wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom publiczności, zwłaszcza tej młodej, na której obecności nam zależy.

10-lecie festiwalu postanowiliśmy uczcić nowym logiem. Mamy nadzieję, że stanie się ono naszym naszym znakiem rozpoznawczym. Wyraziste, budzące pozytywne emocje, a przy tym doskonale odzwierciedlające charakter festiwalu, który krzyżuje w Warszawie muzyczny koloryt całego świata. Liczymy, że spodoba się naszym fanom i zwróci uwagę wszystkich, którzy kochają muzykę świata - powiedział Andrzej Matusiak, pomysłodawca FSK i Dyrektor Stołecznej Estrady.

Specjalnością festiwalu w dalszym ciągu pozostanie prezentacja najciekawszych artystów world music, przybliżanie odległych kultur, pokazywanie różnorodności świata. W miasteczku festiwalowym przy Pałacu Kultury i Nauki, w samym centrum, miasta wystąpią uznani twórcy i najważniejsi debiutanci współczesnej sceny muzyki świata.Hugh Masekela / Fot. mat. organizatora

Hugh Masekela uważany jest za jednego z najwybitniejszych współczesnych trębaczy. Ten mistrz afro-jazzu i pionier muzyki fusion otworzy wyjątkową, jubileuszową edycję festiwalu prezentującego brzmienia i kultury świata.

Dziesiąta edycja festiwalu rozpocznie się 24 września i potrwa do 28 września.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Skrzyżowanie, rozdroża, festiwale 4 kultur, dużo tych imprez i imprezek

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.