Facebook Google+ Twitter

10. Festiwal Tańca Współczesnego Ciało/Umysł w Warszawie

W dniach 17 września - 2 października, Warszawa już po raz dziesiąty zamieni się w międzynarodową stolicę tańca współczesnego. Motywem przewodnim tegorocznej edycji Festiwalu Tańca Współczesnego Ciało/Umysł jest hasło „historia”. Organizatorzy zachęcają w ten sposób do refleksji nad znaczeniem i kształtem tańca.

"Folk? A ja się nie zgadzam" / Fot. Materiały prasoweW hasło towarzyszące festiwalowi wpisuje się refleksja nad twórczością Piny Bausch i stworzonego przez nią Tanztheater. Artyści i organizatorzy odniosą się do dorobku choreografki zarówno w spektaklach ("Boléro Variations" i "RE//MIX/ Pina Bausch"), jak i wydarzeniach towarzyszących.

Podczas festiwalu, polscy widzowie będą mieli okazję obejrzeć 16 spektakli, w tym 4 polskie premiery. Swoje spektakle zaprezentują m.in. Janez Jansa, Fabián Barba, Lutz Förster, Edyta Kozak i Ronald Rowiński, Karol Tymiński, a także debiutujące Kaya Kołodziejczyk i Weronika Pelczyńska. Wśród artystów nie zabraknie również, znanych widzom z wcześniejszych edycji Festiwalu C/U, Stevena Cohena i Jérôme Bela.

Festiwal rozpoczną dwudniowe warsztaty taneczne (17 i 18 września), prowadzone przez Janusza Subicza w Akademii Teatralnej w Warszawie. Niestety limit wolnych miejsc został już wyczerpany.

Ponadto, tegorocznej edycji towarzyszyć będzie trzydniowa konferencja (19-21 września), z udziałem zarówno teoretyków, jak i praktyków tańca, zatytułowana: "Dziedzictwo Piny Bausch. Inspiracje, odwołania, testament. Oddziaływanie Tanztheater Wuppertal Piny Bausch na współczesny teatr, taniec, film, myśl krytyczną". Z założenia ma być ona nie tyle spojrzeniem na całokształt twórczości znamienitej niemieckiej choreografki, co refleksją nad jej wkładem w obecny kształt tańca współczesnego. Udział w konferencji jest bezpłatny, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, konieczna jest wcześniejsza rezerwacja. Szczegółowe informacje dotyczące zgłoszeń dostępne są na stronie festiwalowej.

20 września, widzowie będą mogli zobaczyć dwa filmy dotyczące twórczości Piny Bausch: "Pina Bausch" i "Taznträume". Po projekcjach, przewidziane jest spotkanie z Anne Linsel, autorką obu dokumentów.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Z tą tablicą jako "zasłoną" chłopak musiał się dobrze naćwiczyć ażeby zawsze była "przy miejscu" ;)) Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.