Facebook Google+ Twitter

10. Jazz Festival w Bydgoszczy już wkrótce!

Tegoroczna edycja festiwalu jest wyjątkowa – to już dziesiąta impreza zorganizowana przez Stowarzyszenie Artystyczne Eljazz. Z roku na rok na festiwalu pojawiają się coraz większe gwiazdy polskiej i światowej sceny jazzowej.

Program 10. Jazz Festival w Bydgoszczy / Fot. EljazzDo tej pory wystąpiły już takie sławy jak: Urszula Dudziak, Tomasz Stańko, Włodzimierz Nahorny, Grzegorz Nagórski, Billy Harper, Al Foster, Vincent Herring, Pat Martino czy Ernie Watts. Z każdym rokiem przybywa także publiczności, która w poszukiwaniu dobrego jazzu przyjeżdża do Bydgoszczy.

Festiwal zacznie się 14 października koncertem dwóch bandów. Eljazz Big Band pod dyrekcją Józefa Eliasza działa od 1999 roku. Panowie byli wielokrotnie doceniani na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. Wydali dwie płyty: „Wspomnienia” oraz „In the Rythm of Chopin”. Drugim zespołem, który zagra w niedzielę jest Laboratorium – zespół, który w latach 70. uznawany był przez niektórych za najpopularniejszy zespół jazzrockowy w Europie.

Kolejnym dniem koncertowym będzie czwartek. Wystąpi debiutujące rok temu Maciek Sikała Trio. Zespół został bardzo dobrze przyjęty. Trio gra współczesny straigth – ahead jazz z bogactwem rytmów.

Dzień później, czyli 19 października, zagra największa gwiazda tegorocznego Jazz Festivalu – Bill Evans. Ten amerykański saksofonista uznawany jest za jednego z najkreatywniejszych jazzmanów dzisiejszych czasów. Swoją karierę zaczynał u boku Milesa Davisa. Występu w bydgoskiej Operze Nova nie może przegapić żaden fan jazzu.

25 października niemieckiego gitarzystę jazzowego, Wawau Adlera, wspomoże trąbkarz, Waldemar Szymański. Adler znany jest z grania Gipsy Jazzu, Szymański natomiast zasłynął na Jazz Jamboree 83, kiedy po raz pierwszy w życiu chwycił za skrzypce, które do dziś go inspirują.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.