Facebook Google+ Twitter

10. jubileuszowa edycja Łódź Design Festival 2017

Łódź Design Festiwal to już niemal tradycja – od 2007 roku, zawsze w październiku Łódź staje się stolicą polskiego designu. Na imprezę zjeżdżają się najważniejsi projektanci, producenci i dystrybutorzy z branży.

PIU Design, wystawa ABS w architekturze . Aluminium, beton, skóra w kontekście drzwi PIU Design, ŁDF 2016 / Fot. mat. prasoweŁódź Design Festival to obecnie najważniejsze wydarzenie związane z projektowaniem w Europie Środkowo-Wschodniej. Prezentuje design w różnych jego odsłonach – od wzornictwa przemysłowego, poprzez art i craft design, projektowanie graficzne, architekturę, projektowanie usług, aż po modę. Skupia ludzi, którzy dzięki otwartości umysłu i zaangażowaniu podejmują różne wyzwania, mających odwagę projektować i zmieniać otoczenie na lepsze. Festiwal odwiedziło w trakcie dotychczasowych edycji ponad 270 000 osób z całego świata.
Wystawa Et[n]os. Wpływ łowickiej sztuki ludowej na współczesne projektowanie, kurator: Zofia Biernacka, ŁDF 2016 / Fot. mat. prasowe
10. jubileuszowa edycja Łódź Design Festival odbędzie się w dniach 13-23 października 2016r., a jej hasłem przewodnim jest Tożsamość. Organizatorzy wspólnie z zaproszonymi projektantami i kuratorami, zastanowią się, jak poprzez design manifestuje się tożsamość twórców i odbiorców. Poszukają też odpowiedzi na pytanie, co kształtuje tożsamość miejsc w których żyjemy, a w bloku biznesowym poświęconym tożsamości marki rozmawiać będą o tym, jakie cechy definiują dobrze zaprojektowane przedmioty.
make me! 2016, Patrycja Bołzan, Native / Fot. mat. prasowe
Jubileusz to również okazja do podsumowań i układania planów na przyszłość. Właśnie o przyszłości, technologii, robotyzacji, nowych wyzwaniach stojących przed ludzkością oraz innowacyjnym wizualizacjom danych czy zobrazowaniu dzisiejszego społeczeństwa za pomocą grafiki opowiadają dwie, zaproszone specjalnie na festiwal, wystawy: "Everyda(y)ta" oraz "Random Darknet Shopper", prezentowane w bloku "The Future is Now". Nad szeroko i różnie interpretowaną tożsamością będzie można się zastanowić wspólnie z wybranymi grafikami i ilustratorami poprzez przegląd plakatów na wystawie "Eye-dentity – Poster Stories". Specjalna wystawa jubileuszowa pozwoli widzom zerknąć wstecz i prześledzić rozwój festiwalu od jego pierwszej edycji w 2007 roku. Jak co roku na festiwalu zobaczyć będzie można najlepsze polskie wdrożenia prezentowane na wystawie must have oraz innowacyjne projekty młodych twórców, prezentowane na wystawie make me!, spośród których jeden otrzyma nagrodę PARADYŻ AWARD w wysokości 20.000 PLN, ufundowaną przez Mecenasa Festiwalu - Ceramikę Paradyż. Przygotowana zostanie również specjalna część programu dedykowaną najmłodszym fanom designu. Dzięki specjalnej strefie przygotowanej we współpracy z IKEA, warsztatom oraz wystawie dzieci będą miały szansę zrozumieć dorosły świat wzornictwa. Ponadto, na festiwalu pojawią się dziesiątki prezentacji najlepszych polskich marek i wiele innych wydarzeń organizowanych w całym mieście.
TERMA, wystawa Terma Design 2016, ŁDF 2016 / Fot. mat. prasowe
Dziesiąta edycja festiwalu jest dla organizatorów okazją do refleksji nad rolą, jaką przedmioty, którymi się otaczamy, pełnią w naszym życiu; jak pisał Deyan Sudjic w "Języku rzeczy": "Nasze związki z tym, co posiadamy, nigdy nie są proste. To skomplikowana mieszanka przemyślności i niewinności. Przedmioty nie są w żadnym razie niewinne (…). I właśnie dlatego są zbyt interesujące, by o nich nie mówić."
Inteligentny budynek, wystawa Inteligentne Rolety Bubendorff, ŁDF 2016 / Fot. mat. prasowe. / Fot. mat. prasowe
Tegoroczna edycja odbędzie się przede wszystkim w Centrum Festiwalowym na ul. Tymienieckiego 3. Program ŁDF 2016 oraz informacje o biletach dostępne są na www.lodzdesign.com

źródło: mat. prasowe

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.