Facebook Google+ Twitter

10 kwietnia minie dekada od śmierci Jacka Kaczmarskiego. Sprawdź, jak Warszawa przypomni pieśniarza

10 kwietnia minie dekada od śmierci Jacka Kaczmarskiego. Koncerty, przeglądy twórczości, premiera nowej książki o poecie - to część oficjalnych obchodów rocznicowych objętych patronatem „25-lecie Wolności”.

CC 3.0 (http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Jacek_Kaczmarski.jpg) / Fot. Paweł PlenznerChociaż minęło 10 lat od śmierci poety i barda jego twórczość i osoba nie zostały zapomniane. Do grona fanów pieśniarza dołączają przedstawiciele kolejnego pokolenia. W tym tygodniu, w ramach oficjalnych obchodów rocznicowych, zaplanowano kila wydarzeń, które będą okazją do spotkań Jego przyjaciół i miłośników jego twórczości.

Centralne - "warszawskie" obchody rozpocznie w środę 9 kwietnia spotkanie z autorką najnowszej książki o Kaczmarskim - Katarzyną Walentynowicz (godz. 17.30 księgarnia „Świat książki” przy al. Solidarności 119/125). Gośćmi specjalnymi będą: Alicja Delgas, Zbigniew Łapiński, Kazimierz Wojtaniec i Krzysztof Nowak. Muzycznie uświetnią wieczór Żaneta Chojnacka, Michał Adamowicz i Mateusz Nagórski.

Uroczyste złożenie wieńców na grobie barda przewidziano na czwartek na godz. 15.00 (Cmentarz Wojskowy na Powązkach, kwatera C31 – I-17).

W piątek odbędzie się – w LO im. Ruy Barbosy, ul. Burdzińskiego 4 – Ogólnopolski Przegląd Twórczości Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego „Rytmy Nieskończoności” (start godz. 9.00).

W budynku byłego Urzędu Cenzury zaplanowano szczególny koncert. W sobotę 12 kwietnia (godz. 19.00) kwartet Pro Forma podczas koncertu „Kaczmarski BEZ CENZURY” wykona wiele znakomitych piosenek barda, przeplatanych jego wypowiedziami z anteny Radia Wolna Europa.

Natomiast 13 kwietnia o godz. 19.00 w Muzeum Historii Żydów Polskich obchody zakończy recital Jacka Bończyka „Kaczmarski subiektywnie”. Usłyszymy wiele „kultowych” (cokolwiek to znaczy w kontekście Jacka Kaczmarskiego) utworów, które od lat zachwycają słuchaczy twórczości barda.

Prezydent RP objął obchody 10. Rocznicy śmierci Jacka Kaczmarskiego patronatem „25-lecie Wolności”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.