Facebook Google+ Twitter

10 kwietnia - powiew znad Afryki przypłynie do Warszawy

Ten enigmatyczny tytuł kryje za sobą koncert zapowiadający Off Festival - a więc w Cafe Kulturalnej pojawią się tej nocy Konono no. 1, Awesome Tapes from Africa i nasze cudowne, domowe (częściowo przynajmniej) Paris Tetris.

 / Fot. Konono10 kwietnia w Pałacu Kultury (dla tych, których ogarnęła wątpliwość - przy placu Defilad), w Cafe Kulturalnej, odbędzie się kolejna rozgrzewka przed całkiem już nieodległym Off Festivalem.

Jeśli chodzi o artystów, skład dobrany na ten wieczór gwarantuje nam mnóstwo żywiołowych momentów i silnych wrażeń. Zacznie się od Paris Tetris - Masecki, Moretti i pani Valiente, muza, charyzma, fenomenalny głos, pojawią się na scenie, by zagrać trochę swojej nieprzewidywalnej, rewelacyjnej muzyki. Do Cafe Kulturalnej mają przywieźć nowe kompozycje - ekscytująca i bardzo oczekiwana informacja.

Później zdarzy się najważniejsza muzyka wieczoru - L'orchestre folklorique T.P. Konono Nº1 de Mingiedi, których późna acz znacząca fala popularności zmusiła do skrócenia scenicznego nicka do Konono No 1., i pod którym to występowali u boku Bjork, Herbiego Hanckocka, Andrewa Birda, Oneidy, i tak dalej, i tak dalej. Ten fascynujący skład rodem z Kinszasy wymyślił ten zespół od podstaw - stworzył swoje instrumenty, odwołał się do kongijskich tradycji, zaczął grać już w latach 70-tych, by dopiero jakoś w ostatniej dekadzie zacząć gościć na międzynarodowych albumach i scenach. Absolutnie zasłużenie.
Kto więc nie zdążył pójść na ten koncert w Katowicach dwa lata temu, albo kto ich pokochał tamtego wieczora - ma szansę na spotkanie tym razem.Dla zwieńczenia wieczora - Awesome Tapes from Africa, tym razem Afryka jest tu w sporej mierze wirtualna, bo odpowiedzialny za ten DJski projekt artysta do Brooklyńczyk z bardzo tutejszym nazwiskiem Shimkovitz, który upodobał sobie promocję afrykańskich dźwięków, popartą z resztą wykształceniem etnomuzykologicznym. A więc nie ma tu przypadków: te odgrzebane, nieznane, wyjątkowe dźwięki, które zbiera do swoich DJsetów, to efekt długich lat pieczołowitej pracy dokumentalisty i miłośnika zarazem. Podobno te imprezy to przeżycie doprawdy wyjątkowe.

A więc 10 kwietnia na afrykańskiej wiośnie spotykamy się o godzinie 21 (wtedy zaczyna się impreza, wejść można od 20:00) w Cafe Kulturalnej w Warszawie. Bilety są już do kupienia - 40 zł normalna cena, 30 zł dla tych, którzy mają już karnety. Uwaga, nie ma tych miejsc tak wiele, więc lepiej się pospieszyć.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.