Facebook Google+ Twitter

10 kwietnia w Katowicach

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2011-04-10 19:12

O 8.41 w Katowicach biły dzwony, kilkadziesiąt osób zebrało się na cmentarzu przy grobie Krystyny Bochenek. Po południu w katowickim Kościele Mariackim odbył się koncert w hołdzie ofiarom.

 / Fot. Adam SkalskiWieńce przy grobie Krystyny Bochenek złożyli jej bliscy, prezydent miasta Piotr Uszok, Zbyszek Zaborowski, Marek Plura, marszałek Adam Matusiewicz, Tomasz Tomczykiewicz, Jan Rzymełka a także inni przyjaciele i znajomi. W tym czasie w wielu miejscach miasta biły dzwony. Mszę odprawił proboszcz archikatedry Stanisław Puchała.

W ramach obchodów rocznicy katastrofy pod Smoleńskiem o godzinie 16. odbyło się uroczyste odsłonięcie tablicy ku pamięci Bochenek na wydziale filologicznym Uniwersytetu Śląskiego. Pierwszą tablicę odsłonięto już w piątek w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 przy ul. Henryka Sienkiewicza. Wicemarszałek Senatu Krystyna Bochenek była absolwentką I LO.

 / Fot. Adam SkalskiW Pałacu Młodzieży w Katowicach otwarto wystawę, składającą się ze zdjęć dokumentujących działalność publiczną Krystyny Bochenek. Fotografie pochodzą z archiwów "Dziennika Zachodniego".

O godzinie 17 w katowickim Kościele Mariackim rozpoczął się koncert Zespołu Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia pt. "10 kwietnia 2010 - Pamiętamy". Koncert transmitowany był bezpośrednio przez program 2 Polskiego Radia. W programie znalazło się prawykonanie utworów - Reqiem - Andrzeja Siwińskiego i Planctus Joanny Wnuk Nazarowej. Po koncercie, o godzinie 18.30 odprawiona została msza św. w intencji ofiar katastrofy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.