Facebook Google+ Twitter

10 lat Fotoklubu "Galeria" MCK w Ostrowcu Świętokrzyskim

IX Doroczna Wystawa Fotoklubu "Galeria" Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim, którą otwarto w piątek, 22 marca 2013 roku, połączona została z obchodami dziesięciolecia działalności klubu.

Członkowie Fotoklubu "Galeria" MCK w Ostrowcu Świętokrzyskim podczas IX Dorocznej Wystawy (w środku Andrzej Łada). / Fot. Krzysztof KrzakWszystko zaczęło się dokładnie 21 stycznia 2003 roku w działającej już wtedy od siedmiu lat Galerii Fotografii MCK, którą prowadził (i robi to nadal) Andrzej Łada, znakomity ostrowiecki artysta fotografik, członek ZPAF. To wokół jego osoby zgromadziło się ponad 30 pasjonatów fotografowania, którzy skłonni byli dzielić się z innymi swoimi przemyśleniami na temat tej sztuki czy też skorzystać z doświadczeń kolegów bardziej doświadczonych, takich jak choćby Sergiusz Sachno, Jerzy Piątek czy Paweł Pierściński. Dość szybko, bo już w maju, zaprezentowali swoją pierwszą wystawę w Nowohuckim Centrum Kultury. Spotykają się od 10 lat w każdą środę. Jak skrupulatnie obliczył prezes Fotoklubu "Galeria", Andrzej Łada, w tym czasie odbyli pięćset dwadzieścia spotkań. Corocznym podsumowaniem tych spotkań są doroczne wystawy fotografii członków ostrowieckiego fotoklubu. Ich prace eksponowane były nie tylko w Polsce, ale również zagranicą, między innymi w Nowym Jorku.

Tegoroczna wystawa członków Fotoklubu "Galeria" ma nietypowy charakter. Swoje fotografie prezentuje 52 Fragment IX Dorocznej Wystawy Fotoklubu "Galeria" MCK w Ostrowcu Świętokrzyskim. / Fot. Krzysztof Krzakuczestników. Nie są to jednak tylko, jak zazwyczaj, prace wykonane w ciągu minionego roku, ale i w latach wcześniejszych. Stąd pewnie też ogromna różnorodność tematyczna i stylistyczna zdjęć. Widzowie zobaczą tu pejzaże, akty, reportaże i quasi malarskie wizje, jak choćby w pracach Cezarego Łutowicza. Wystawiono też prace nieżyjącego już Longina Łępicza. Ale są też prace młodych, dobrze rokujących fotografików, takich jak Aleksandra Skorżyńska, Monika Iskra czy HubertFragment wystawy Fotoklubu "Galeria" w Ostrowcu Świętokrzyskim. / Fot. Krzysztof Krzak Kochański. Uzupełnieniem prezentacji fotografii jest ekspozycja dokumentująca historię Fotoklubu "Galeria" MCK w Ostrowcu Świętokrzyskim. W gablotach można zobaczyć sprzęt, jakim posługiwali się członkowie klubu oraz albumy towarzyszące dorocznym wystawom. Jak podkreśliła dyrektor ostrowieckiego MCK, Elżbieta Baran, te eksponaty pozwalają prześledzić historię najnowszą fotografii w Ostrowcu Świętokrzyskim. Obecny na jubileuszowym wernisażu Starosta Ostrowiecki, Zdzisław Kałamaga, wręczył Andrzejowi Ładzie pięć pamięci do komputera po 2 tetrabajty każda, by mógł "zrobić ład" w bogatej dokumentacji klubu i galerii fotografii i ocalić ją dla przyszłych pokoleń. Z prezentem pojawił się też wiceprezydent miasta, Paweł Górniak.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Najlepsze życzenia z okazji jubileuszu!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.