Facebook Google+ Twitter

10 lat fundacji „Promień Słońca”. Kiermasz i Koncert kolęd

W dniu 17 grudnia 2014 roku odbył się kiermasz bożonarodzeniowy fundacji „Promień Słońca” w Ratuszu Miejskim Legionowie.

 / Fot. Monika KosewskaW tym roku organizatorzy fundacja „Promień Słońca”, Powiatowy Zespół Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie, Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II postanowili nadać bardziej uroczysty charakter temu wydarzeniu.Mieli ku temu szczególny powód.

W tym roku mija dziesięć lat od momentu założenia fundacji „Promień Słońca”. Pora na podsumowania i refleksje. Sukcesy / Fot. Krzysztof Stepniak fundacji dają wiele powodów do radości i satysfakcji fundatorom i działaczom oraz motywują do dalszychdziałań na rzecz jej podopiecznych. Uroczyste rozpoczęcie kiermaszu wypełniły kolędy w interpretacji wychowanków i uczniów Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie oraz uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej im Jana Pawła II W Legionowie oddział w Jabłonnie. Część artystyczną uświetnił również koncert skrzypcowy w wykonaniu pani Urszuli Chrulskiej i jej podopiecznych. Punktem szczególnym uroczystości było wręczenie  / Fot. Krzysztof Stępniakstatuetki ”Przyjaciel Fundacji Promień Słońca”. Przypadł mi zaszczyt jako prezesowi fundacji jej wręczenie.
-Jest ona przyznawana -jak powiedziałem - tym osobom i instytucjom, które wpływają na zmianę postaw społeczności lokalnej miasta Legionowo i powiatu legionowskiego wobec osób dotkniętych niepełnosprawnością. Zapobiegają wykluczaniu społecznemu. Przypominają o prostej zasadzie, że w naszej społeczności lokalnej jest miejsce dla każdego nie ma naprawdę lepszych i gorszych. Ludziom , którzy działają społecznie na rzecz niepełnosprawnych jest bardzo bliskie zrozumienie tej prostej maksymy „Pomagam ,więc jestem”. Pomaganie ma sens, gdy wypływa z dobroci serca ‘ Dobroć  / Fot. Krzysztof Stępniakstanowi kwintesencję człowieczeństwa i najwyraźniej widać ją we wspieraniu innych. Troska o słabszych i chęć niesienia mądrej uzasadnionej pomocy to cel działań wielu partnerów fundacji. Statuetka „Przyjaciel fundacji jest symbolem wdzięczności”. Jest zmaterializowanym , w szkle słowem ‘dziękuje bardzo’. Na wdzięczność zasługują setki ludzi i dziesiątki instytucji.- podkreśliłem w swoim uzasadnieniu.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: fundacja


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.