Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3245 miejsce

10 lat po tragedii WTC. O przyczynach katastrofy inaczej

"Czy oficjalna wersja wydarzeń z WTC z 9/11 2001 r. przekonuje Pana"? Takie pytanie zadałam kilku osobom: naukowcom, pisarzom, inżynierom. Oto co mi powiedzieli...

Krzysztof Lewandowski / Fot. Z archiwum Krzysztofa Lewandowskiego/zjęcie prywatne autorkiKrzysztof Lewandowski, rocznik 1953, Warszawa, wybitny polski neoekonomista, wydawca (m.in. 1984-91 dyrektor Wyd. Pusty Obłok), scenarzysta radiowy, publicysta i wykładowca. Współpracował m.in. z "Polityką", "Życiem Gospodarczym", "Ulicą Wszystkich Świętych", "Angorą" i "Obywatelem".
Wykładał m.in. w Sztokholmie, Utrechcie, Berlinie, Paryżu i Mediolanie. Dawniej też muzyk grup „Ossian” i "Le Madame". Obecnie koncentruje się na działaniach swoich portali internetowych.

- WTC było świetnym pretekstem do wyczarowania nowego globalnego wroga (po upadku komunizmu biznes militarny koniecznie musiał go znaleźć, bo inaczej koniec z tym biznesem). Wyczarowano więc al-Khaidę - wroga nie do pokonania, bo niemającego jasnej definicji ani umiejscowienia - wroga doskonałego. WTC było na rękę jedynie prawdziwym władcom naszej planety, czyli TNC (Transnational Corporations). Jest ich - podmiotowo licząc - garstka. Według najnowszych badań naukowców ze Szwajcarii, 40 procentami światowej gospodarki zarządza zaledwie 147 TNC, wśród nich tacy potentaci, jak Goldman Sachs i Deutsche Bank. Na liście 50 topowych podmiotów TNC większość stanowią podmioty amerykańskie
(http://www.physorg.com/news/2011-08-powerful-corporations-world.html).

Idea kartelizacji gospodarki światowej pochodzi od popleczników Hitlera, którzy finansowali mu kampanię i tworzyli intelektualny entourage (warto może wiedzieć, że ci sami ludzie tworzyli następnie EWG, np. Walter Hallstein, jej główny architekt, który był też architektem planów podbojowych Hitlera). Jest to idea faszystowska, czyli rosnącego centralizmu, opartego na rosnącej przemocy, jaka uzyskała silne wsparcie po WTC. Idea ta od strony prawnej opiera się na kodeksach handlowych, które wykluczają dobro społeczne, a na piedestał stawiają zysk. W praktyce realizowana jest poprzez tzw. niezależność banków od rządów czy parlamentów, które je powołują do istnienia. W ten sposób osiągana jest znaczna przewaga władzy TNC (ademokratycznej) nad władzą wybieralną - w istocie zaś: przewaga amoralności kodeksu handlowego nad normami współżycia społecznego. Tak więc, WTC było przede wszystkim na rękę kryptofaszystom, którzy działają w ten sposób, że finansują różne działania terrorystyczne na świecie w imię zasady "Dziel i rządź".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Kawal solidnej roboty pani Beato, tak trzymac! :-D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Maly rozum maly
Krotki rozum krotki
Ale za to duzo jadu
Oto wlasnie skutki

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zbigniew Mały
  • Zbigniew Mały
  • 11.09.2011 17:16

Francesco Cossiga kuzyn szefa komunistów włoskich to na tyle Jak powszechnie wiadomo tym bardziej w Polsce komuniści to najbardziej wypróbowani obrońcy praw człowieka i obywatela Poza tym to są ludzie brzydzący się kłamstwem i podstępem ,nigdy żaden komunista nie mógłby wstąpić do innej partii w celu penetracji Co prawda główny doradca prezydenta Roswelta był agentem kominternu ale to drobiazg i tak wszystkiemu winni ci wstrętni kapitaliści gdyby nie oni jak byłoby fajnie ,nie trzeba byłoby pracować a kasa lała by się z nieba za to islamiści jacy oni biedni i kochający .popytajcie zwykłych Rosjan mających styczność z muzułmanami powiedża wam jak to sa kochajacy ludzie .

Komentarz został ukrytyrozwiń
B. prezydent Włoch: 9-11 je
  • B. prezydent Włoch: 9-11 je
  • 11.09.2011 01:05

W niemal zupełnie przemilczanej przez światowe media wypowiedzi byłego prezydenta Włoch Francesco Cossiga, padły słowa, że tzw. terrorystyczny atak 11 września 2001 roku był dziełem służb specjalnych USA i Izraela.

W wywiadzie dla włoskiego dziennika Corriere della Sera, Cossiga powiedział w grudniu 2007 roku m.in., że “Wszystkie służby specjalne w Ameryce i Europie dobrze wiedzą, że te tragiczne ataki były planowane i zrealizowane przez Mossad, z pomocą syjonistycznego światka [w innych krajach], celem zrzucenia winy na kraje arabskie, i celem skłonienia krajów zachodnich do wzięcia udziału [w wojnach] w Iraku i Afganistanie.”

Prezydent Cossiga wyraził swoje wątpliwości co do wydarzeń 9-11 już w wypowiedzi z 2001 roku, kiedy to w rozmowie ze znanym krytykiem oficjalnej wersji wydarzeń, Webster Tarpley powiedział, że: “Główny organizator ataku [9-11] musiał być bardzo doświadczonym i bogato wyposażonym w możliwość nie tylko rekrutacji fanatycznych kamikadze, ale również wysoko wyspecjalizowanego personelu. Dodam jeszcze jedno: [9-11] nie mogłoby być dokonane bez infiltracji w systemie radarowym i bez infiltracji działu zajmującego się bezpieczeństwem lotów.”

Francesco Cossiga był prezydentem Włoch od 1985 do 1992 roku i znany jest z publicznego ujawnienia tzw. Operacji Gladio czyli serii zamachów bombowych obezwładniających Europę w latach 60-tych, 70-tych i 80-tych, które okazały się być organizowane przez wywiad NATO pod zwierzchnictwem CIA. Dla politycznych celów, odpowiedzialność za te zamachy była zrzucana na niewygodne osoby i organizacje.

Jeden z byłych uczestników Operacji Gladio, agent Vincenzo Viciguerra zeznał pod przysięgą w marcu 2001 roku, że: “Musisz atakować cywilów, [wszystkich] ludzi, kobiety, dzieci, niewinnych, nieznanych ludzi, zupełnie nie związanych z grą polityczną. Powód jest calkiem prosty: zmusić opinię publiczną do oddania się w ręce Państwa z prośbą o zapewnienie większego bezpieczeństwa.”

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zbigniew Mały
  • Zbigniew Mały
  • 10.09.2011 18:25

Jeżeli filmy o 11 września są tak wiarygodne jak film o historii terroryzmu to tylko pogratulować wiarygodności .Facet robi wszystko aby wybielić komunizm ,a całe zło to zachód .to dopiero woda z mózgu .Pierwsza niekonsekwencja, na początku filmu powiada nam ,, popatrzmy kto odnosi korzyść z danego wydarzenia a dowiemy się komu zależało na tym lub innym działaniu.Teraz podaje przykład działania Hitlera ,prowokację gliwicką ,ok .Zapomina przy tym kto odniósł największą korzyść z drugiej wojny TO STALIN ZAJĄŁ W NASTĘPSTWIE WOJNY POŁOWĘ EUROPY,zrobił połowę tego co planowali komuniści dowodem na to lata 1919 -21, lecz to jakoś umknęło panu filmowcowi . NIE pasowało do koncepcji .Następnie wygląda na to iż czerwone brygady we Włoszech to też rząd USA,o KGB ani słowa.itd itd . Włączyłem, może na koniec dowiedziałbym się że stan wojenny wprowadzono aby NATO nas nie zaatakowało a bezpieka zabijająca ludzi w Polsce po wojnie to amerykańska robota.Teraz panowie eksperci od światowych spisków ,jak podłożono ładunki wybuchowe .1 nie znalazł się nikt kto by coś widział .Przy tym nie ma jakoby żadnego dziennikarza który by rozdmuchał coś takiego .2 telewizja arabska na pewno by powiedziała tonie my . Wszystkim gęby zatkać się nie da czego przykładem afera watergate .Można obalić dużo twierdzeń tych ekspertów ale tu nie ma tyle miejsca

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czytałam ciekawą wypowiedz byłego dyrektora projektów aeronautycznych NASA, Dwain Deets podczas konferencji na Uniwersytecie w San Diego- wygłosił swoje przemówienie jako reprezentant prawie jednego tysiąca architektów i inżynierów, wykazując że runięcie budynków World Trade Center w Nowym Jorku 11 września 2001 roku, było wynikiem kontrolowanego wyburzenia, dokonanego przy użyciu materiałów wybuchowych.

Dwain Deets był przez 37 lat szefem zespołu inżynierów centrum badań lotów kosmiczych ośrodka NASA Dryden Flight Research Center. Podczas swojej kariery otrzymał liczne wyróżnienia i odznaczenia. W 1988 roku otrzymał wysokie odznaczenie Prezydenta USA Presidential Meritorious Rank Award za osiągnięcia w dziedzienie inżynierii lotów kosmicznych.

Deets należy do, nieustannie powiększającej się, grupy profesjonalistów – architektów, inżynierów budownictwa, inżynierów straży pożarnej, sejsmologów, fizyków i wielu, wielu innych dziedzin – którzy w sposób merytoryczny, pozbawiony politycznych naleciałości i sympatii, wykazują liczne nieścisłości i kłamstwa, lansowane w oficjalnej wersji wydarzeń.

Rzeczowe, profesjonalne raporty niezgodne z oficjalną wersją wydarzeń, pomijane są w mediach, a osoby próbujące je upowszechnić, są systematycznie ośmieszane.

Osoby, które przedstawiłam w materiale dzielą jak uważam bardzo odważnie swoimi opiniami na tak ważny temat.

Nie ukrywam, że byłam ciekawa, jakie komentarze pojawią się także na naszym portalu. Wysłałam ok.12 e-mail:"Czy oficjalna wersja wydarzeń z WTC z 9/11 2001 r. przekonuje Pana-Panią"?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Moim zadaniem, USA nie pierwszy raz uderza ostro. Pearl Harbor to też nie było zaskoczenie, tylko przemyślana manipulacja by senat pozwolił przystąpić do działań II wojny. Tam właśnie zainstalowano radary które, rzekomo nic nie odczytały. Z WTC sprawa jest do końca zupełnie jasna. Dlaczego tego dnia ani jeden Żyd nie zginął w WTC. Bo w opublikowanych listach ofiar takowych nie ma.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z WTC prawda objawiana przez rząd USA. Jest taka jak to, że w Iraku była broń jądrowa i chemiczna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo mnie cieszy, że wreszcie na oficjalnym portalu z wiadomościami ten temat został opisany pod kątem wątpliwości, a nie tak jak zawsze czyli "Al-Kaida zniszczyła budynki".
Oglądałem sporo filmów na ten temat i niestety zdjęcia są jak najbardziej jednoznaczne. Widać błyski i wybuchy przy upadaniu budynku, widać że pierwszy samolot uderzający w budynek jest raczej nieduży i zdecydowanie nie huczy jak 4-silnikowy "pasażer", poza tym w tle na jednym ujęciu widać jeszcze jakiś inny samolot w powietrzu. Polecam poszukanie filmów po necie, bo naprawdę warto je obejrzeć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo interesujący materiał.
Napracowałaś się co niemiara.
Mam nadzieje, że nie spotkasz się z zarzutami o sprzyjanie spiskowej teorii dziejów.
Materiał bardzo potrzebny i ważny. Cieszę się, że mogłem przeczytać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.