Facebook Google+ Twitter

10 marca 2012 - Świat solidarny z Tybetem

"Sądzimy, że chiński rząd przygotowuje się na coś tragicznego w skutkach. Dlatego bardzo ważna jest interwencja społeczności międzynarodowej i okazanie poparcia dla Tybetu i Tybetańczyków” - zaapelował 8 lutego premier Lobsang Sangay.

10 marca 1959 roku tysiące Tybetańczyków wyszło na ulice Lhasy, stolicy Tybetu, aby protestować przeciwko inwazji i okupacji Chińskiej Republiki Ludowej. Zginęło wtedy około 87 tysięcy ludzi. Od tamtej pory do dziś nieprzerwanie i brutalnie trwa represywna polityka rządu chińskiego przeciwko społeczności tybetańskiej.

W tym roku przypada 53. rocznica tych wydarzeń. Sytuacja w Tybecie wydaje się być coraz bardziej groźna. Region ten jest zupełnie odcięty od świata, a media nie mają możliwości dostania się tam drogą oficjalną. Jedyną odpowiedzią ze strony chińskich władz na postulaty Tybetańczyków jest zwiększanie represji i nakręcanie spirali przemocy.

Od marca 2011 roku, 22 tybetańskich mnichów, mniszek oraz osób świeckich podpaliło się w imię protestu przeciw brutalnej polityce chińskich władz okupacyjnych. To najbardziej drastyczna forma, którą można sobie wyobrazić.
W imię solidarności z Tybetem na całym świecie organizowane są marsze poparcia oraz wydarzenia nagłaśniające tragiczną sytuację w Tybecie.
standupfortibet.org

Na ulicach polskich miast będą również odbywać się wydarzenia wspierające Tybetańczyków w walce o wolność. Dołącz się do naszych akcji!

Warszawa - 10 marca, godz. 12 przed Pomnikiem Kopernika, akcja organizowana przez Społeczność Tybetańską w Polsce: ratujtybet.org/

Poznań - 10 marca, godz. 14 na Starym Rynku, wydarzenia organizowane przez Biuro Poselskie posła do Parlamentu Europejskiego Filipa Kaczmarka, więcej: filipkaczmarek.pl

Lublin - więcej informacji na facebook.com/events

Tczew - więcej: wiadomosci.ngo.pl

a także: Wrocław, Olsztyn, Kraków

Więcej informacji o działaniach 10 marca:
http://ratujtybet.org/
http://www.facebook.com/events/281907018545381/

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Jakub
  • Jakub
  • 06.03.2012 21:50

Brawo !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pozwolę sobie skomentować.
Jak to się dzieje, że wszyscy "bojownicy o wolność i demokrację", których całe stada komentują każdy niemal wybryk naszych władz całkowicie omijają fakt, że na naszych oczach niszczone jest całe społeczeństwo?
W Polsce, która spędziła tyle lat pod zaborami podobna, a nawet gorsza sytuacja innego kraju przechodzi bez echa.
Polaków przez dziesięciolecia germanizowano czy rusyfikowano, ale poza wynarodowieniem i wywożeniem na Syberię opornych nic się tu większego nie działo.
W Tybecie od początku okupacji wymordowano już 1/4 całej populacji! A mimo to jakoś nie widzę tu 40 czy 50 komentarzy pełnych oburzenia pod adresem komunistycznego agresora i wyrazów solidarności z Tybetańczykami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.