Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8909 miejsce

10 marca w Polsce obchodzony jest Dzień Mężczyzn

- Dzień Mężczyzn? A to jest taki dzień? - tak reagowały kobiety pytane przeze mnie o to, kiedy według nich przypada Dzień Mężczyzn. Prawie nikt nie zdaje sobie sprawy z tego, że Dzień Mężczyzn istnieje. I jest obchodzony właśnie dzisiaj - 10 marca.

Sonda

Czy słyszałaś/słyszałeś o Dniu Mężczyzn?

www.sxc.hu/Na licencji Creative Commons / Fot. PayBlakeTak jak obchodzimy Dzień Ojca, Dzień Matki, Dzień Teściowej, Dzień Chłopaka, czy też Dzień Kobiet, tak i święto mężczyzn ma w kalendarzu swoje miejsce. W naszym kraju obchodzone jest właśnie dziś - 10 marca. Tradycja obchodzenia tego święta została zapoczątkowana 10 lat temu, prawdopodobnie w odpowiedzi na Dzień Kobiet, który świętowaliśmy dwa dni wcześniej.

Dzień Mężczyzn - kilka słów o historii święta wszystkich panów - kliknij

W Polsce mało kto wie o tym, że Dzień Mężczyzn istnieje. - Słyszałam o Dniu Chłopaka... Wiem, że jest we wrześniu, ale Dzień Mężczyzn? - mówi Milena, studentka z Płocka. Dlatego mężczyźni powinni i nawet czują się dyskryminowani. Kobiety walczą o swoje prawa, co sprawia, że mają ich w niektórych przypadkach więcej niż mężczyźni. Przykładem może być urlop ojcowski, czy też prawa ojca.

Przy Dniu Kobiet napięcie na początku marca zawsze sięga zenitu. Gdzie się nie pójdzie, tam się o nim słyszy. Nawet w domu atakują nas wtedy reklamy na stronach internetowych, czy też SMS-y zachęcające do kupowania prezentów w postaci dzwonków czy tapet dla pań. Przy Dniu Mężczyzn nie doświadczamy takiej wrzawy.

O kim myślą warszawianki, słysząc słowo: mężczyzna? - kliknij

Dziś jest Dzień Mężczyzn. / Fot. JANUSZ WÓJTOWICZ Słowo Polskie Gazeta WrocławskaDzień Mężczyzn w niektórych krajach obchodzony jest w inne dni. Na przykład na Malcie - 2 lutego, w Rumuni swoje święto mężczyzn obchodzili wczoraj - 9 marca, a Norwedzy - 9 września. Natomiast w Rosji obchodzone jest 23 lutego. Było przed laty świętem Armii Radzieckiej. Tam, w swój dzień, wszyscy panowie mają wolne od pracy. Jest to dla Rosjan na tyle powszechne, iż kobiety muszą pamiętać o złożeniu życzeń swym partnerom lub kolegom. Niektórzy zostają również obdarowani kwiatami i prezentami.

10 marca obchodzimy Dzień Mężczyzn. Jak uczcić ten dzień? Garść pomysłów - kliknij

Być może aktywne obchodzenie tego dnia przyjmie się w Polsce i z czasem będzie coraz bardziej popularne, lecz na razie o mężczyznach najczęściej pamiętają tylko sklepy internetowe, które oferują paniom prezenty, jakie mogłyby kupić nam z tej okazji...

Czy warto świętować Dzień Mężczyzn? Zapraszamy do udziału w sondzie na stronie głównej!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (50):

Sortuj komentarze:

Marek
 • Marek
 • 10.03.2012 16:52

Nie ma swięta kobiet ani swięta mężczyzn.Jest tylko dzien kobiet i mężczyzn a to duża różnica.Jak cos nowego wejdzie w życie to już się nie podoba kobietom.A może by tak zlikwidowac walentynki.Przecież ten dzien jest amerykanskim plagiatem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mariusz
 • Mariusz
 • 10.03.2012 13:57

10 = wypłata to i jest dzień mężczyzn =D.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wszystkiego naj... Drodzy Panowie! :-))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rodzaj ludzki – o Anieli!-
i w tej kwestii ktoś podzielił.
Od lat wielu... nie pamiętam -
Panie mają swoje Święto.

Egalite`- rzekli Panowie -
mieli rację, tak ja powiem.
Krzywda ta już wyrównana
10. marzec – to Dzień Pana!

Komentarz został ukrytyrozwiń
dorota s
 • dorota s
 • 06.03.2012 07:47

to w takim razie gdzie jest dzień dziewczyny?małe i duże panie obchodzą8 marca,mal ii duzi panowie 30 września1:1.A tu nagle się mężczyzna obraża,zenie złożyłam mu życzeń 10 marca?a skąd mam wiedzieć?nigdy tak nie było.ktoś sobie wymyślił,wpuścił w internet i...

Komentarz został ukrytyrozwiń
sandi dandi
 • sandi dandi
 • 10.03.2011 20:07

W Polsce nie istnieje tradycja obchodzenia tego święta. Niektóre media próbują jednak je wprowadzić od kilku lat, proponując datę 10 marca. Data nie jest przypadkowa. W tym dniu w polskim Kościele katolickim i ewangelickim obchodzone jest wspomnienie 40 Świętych Męczenników z Sebasty (oficjalnie do 1969). Prawdopodobnie lokalnie Dzień ten świętowany był już przed 2000 rokiem w miejsce zniesionego wspomnienia męczenników.

Komentarz został ukrytyrozwiń
robsik12
 • robsik12
 • 10.03.2011 19:12

I znowu dyskryminacja Kobiet :(( my mamy jedno święto a Panowie okazuje się że mają swoje święto 2 razy w roku, co za nie sprawiedliwość...Kto to wymyślił????

Komentarz został ukrytyrozwiń
moje?
 • moje?
 • 10.03.2011 17:38

nic nie przebije dnia bez tuska

Komentarz został ukrytyrozwiń
smiglo
 • smiglo
 • 10.03.2011 17:37

jak zwykle chodzi o kasiure. To napędza biznes. Tak samo jak walentynki, dzień kobiet i inne

Komentarz został ukrytyrozwiń
Iza
 • Iza
 • 10.03.2011 17:26

według mnie bezsens. My mamy dzień kobiet, panowie - dzień chłopaka. Po co do tego jeszcze dzień mężczyzn? Czy słyszeliście kiedyś o dniu dziewczyny? Nawet jeśli tak (bo być może jest taki dzień) to czy go się obchodzi?!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.