Facebook Google+ Twitter

10. Międzynarodowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS Prawa Człowieka w Filmie

3 grudnia grudnia rusza w Warszawa 10. Międzynarodowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS Prawa Człowieka w Filmie. Filmy wyświetlane będą w trzech salach CSW w Zamku Ujazdowskim, w kinie Lab, w kinie "Muranów" oraz w BUW-ie.

 / Fot. WATCH DOCS3 grudnia rusza jubileuszowy 10. Międzynarodowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS Prawa Człowieka w Filmie i potrwa do 12 grudnia.

Jest to jedna z dwóch największych i najważniejszych imprez na świecie poświęconych prawom człowieka. W czasie trwania festiwalu zaprezentowanych zostanie około 80 projekcji poruszających tematykę praw jednostki. Filmy wyświetlane będą w trzech salach CSW w Zamku Ujazdowskim, w kinie Labie, w kinie "Muranów" oraz w BUWie.

Bilety na projekcje są bezpłatne. Będą one wydawane 1 i 2 grudnia w kinie "Muranów" w godzinach 16 - 19 oraz przed seansami w miejscach ich projekcji.

W czasie konkursu zostaną zaprezentowane najlepsze światowe dokumenty o tematyce poświęconej prawom człowieka powstałe w 2009-2010 roku. O nagrodę WATCH DOCS walczyć będzie 17 filmów wybranych z ponad tysiąca, m. in.: "Wrogowie ludu" (nagrodzony na Krakowskim Festiwalu Filmowym), "Różowy gang", "Autobiografia Nicolae Ceausescu", "El Sicario", "Coraz bliżej Tanji".

Nagroda zostanie przyznana przez międzynarodowe jury, w którego skład wchodzą takie osobistości jak: Sean McAlllister (jeden z najgłośniejszych dokumentalistów), Adina Pintile (rumuńska dokumentalistka), Orwa Nyrabia oraz Katarzyna Kozyra.

Poza konkursem, WATCH DOCS tworzą sekcje stałe - "Dyskretny urok propagandy", "Nowe filmy polskie", "Zbliżenia" (w tym roku poświęcone Azji Południowo-Wschodniej), "Żelazne kruki" (poświęcone robotnikom narażajacym życie podczas cięcia statków w Bangladeszu) i "Chcę zobaczyć".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.