Facebook Google+ Twitter

10. Międzynarodowy Festiwal Mundus Cantat Sopot 2014

W dniach 20-25 maja 2014 w Sopocie odbędzie się jubileuszowy festiwal chórów Mundus Cantat 2014 w międzynarodowej obsadzie. Towarzyszyć mu będą koncerty i warsztaty muzyczne.

 / Fot. Materiał organizatoraW tegorocznym, jubileuszowym 10. Międzynarodowym Festiwalu Mundus Cantat Sopot 2014 wprowadzono nową kategorię - chóry akademickie. Zostaną też zorganizowane warsztaty wokalne i perkusyjne, które poprowadzą najlepsi z najlepszych w swojej dziedzinie. Koncerty zaplanowano w kościołach, salach i w plenerze. Przed rokiem GRAND PRIX wyśpiewał Chór młodzieżowy COLLEGIUM JUVENUM z Olsztyna.

Sam festiwal poprzedzą Metropolitalne Koncerty Towarzyszące. Pierwszy koncert już w najbliższą niedzielę 11 maja o godzinie 12:00 w kościele Zesłania Ducha Św. (Sopot, ul. Kujawska 50/52). Wystąpi Chór Festiwalowy SSW MUNDUS CANTAT, dyrygent Wiktoria Batarowska. Tydzień później, 18 maja, o godzinie 18.00 Chór Młodzieżowy JOVEM CANTO CHOIR z Brazylii zaśpiewa w kościele Ewangelicko-Augsburskim Zbawiciela w Sopocie w Parku Południowym.

 / Fot. Materiał organizatoraFestiwal rozpocznie koncert MUZYCZNE PODRÓŻE 20 maja (wtorek) o godzinie 12:00 w Domu Pomocy Społecznej w Sopocie, ul. Mickiewicza 49 wystepem chóry brazylijskiego. Nastepnego dnia, środa 21 maja, o godzinie 19:30 rozpocznie się KONCERT INAUGURACYJNY w kościele NMP „Gwiazda Morza”, ul. Kościuszki 19. Wystąpi Polska Filharmonia Kameralna Sopot, Akademicki Chór Uniwersytetu Gdańskiego, Chór Festiwalowy SSW MUNDUS CANTAT, Gaia Philharmonic Choir z Japonii.

Dokładny program festiwalu dostępny jest na stronie internetowej BART-u. Wstęp, z wyjątkiem Koncertu Finałowego i w Zatoce Sztuki, wolny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.