Facebook Google+ Twitter

10 minut festiwal – startuje druga edycja

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-08-01 11:25

Rusza druga edycja konkursu filmów online 10 Minut Festiwal. Festiwal poświęcony podróży i przygodzie jest adresowany do osób, których zapotrzebowanie na adrenalinę jest wyższe niż przeciętne i które swoje pasje uwieczniają na filmie.

Tegoroczna edycja, podobnie jak poprzednia, opiera się na trzech zasadach:
1. filmy przesyłane są drogą elektroniczną,
2. nadsyłane propozycje mogą trwać maksymalnie 10 minut i przedstawiać muszą energię, pasję i ruch,
3. w fazie konkursowej filmy oceniane są przez internautów, a następnie przez jury i publiczność zgromadzoną na finale festiwalu.

Od czerwca 2012 można zgłaszać filmy do drugiej edycji konkursu. Będą one oceniane w dwóch kategoriach: FILM – w ocenie brana pod uwagę jest wartość artystyczna filmu, w tym scenariusz, zdjęcia i montaż oraz w kategorii WYDARZENIE – oceniana jest niecodzienność sfilmowanego przedsięwzięcia.

Pierwsza edycja 10 Minut Festiwal spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem internautów. Zgłoszono 60 filmów. W finale, który odbył się 4 marca 2012 w sopockim klubie Sfinks 700, o zwycięstwo walczyło 10 najciekawszych obrazów.

W skład Jury festiwalu wchodzą cenieni podróżnicy, sportowcy i miłośnicy przygód: Igor Tracz, Krzysztof Korzeniewski, Michał Szlaga, Marek Szcześniak, Daniel Krokosz, Andrzej Derengowski oraz Natasza Caban. Od początku patronat honorowy nad festiwalem sprawuje Marszałek Województwa Pomorskiego, a sponsorem jest Energa SA oraz CANON. Partnerami projektu są firmy promujące aktywny sposób na życie.
(Liwia Delińska)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.