Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7430 miejsce

"10 niesamowitych przygód Neli" - Tajlandia, Zanzibar, Boliwia

"10 niesamowitych przygód Neli" to książka podróżnicza opowiadająca o wyprawach Neli do Boliwii, Tajlandii i na Zanzibar.

okładka / Fot. Burda KsiążkiMuszę przyznać, że na początku byłam sceptyczna w stosunku do Neli. Nie rozumiałam dlaczego na każdych targach książki ustawiają się tłumy w kolejce po autograf i wspólne zdjęcie. Skąd ten fenomen? Czym zaskarbiła sobie taką sympatię dzieci i młodzieży? Przecież to niemożliwe, by taka mała dziewczynka mogła pisać książki podróżnicze. Niby co ona mogła zobaczyć w tak młodym wieku. Po przeczytaniu jej najnowszej książki - "Nela i skarby Karaibów" wszystko stało się dla mnie jasne. Nela pisze ciekawe książki o swoich podróżach i zwiedziła więcej krajów niż przeciętny Polak zobaczy w całym swoim życiu. Pomyślałam: muszę poznać całą serię - najlepiej od początku. I tak w moje ręce trafiła jej pierwsza książka.

"10 niesamowitych przygód Neli" to książka podróżnicza opowiadająca o wyprawach Małej Reporterki do Boliwii, Tajlandii i na Zanzibar. Książka została podzielona na 10 rozdziałów - m.in. "Mieć słonia na jeden dzień", "Wspinaczka na wulkan", "Uważaj na kobrę", "Wodne bestie Ameryki Południowej".

Nela zwiedziła Tajlandię, Boliwię, Bali i Zanzibar. Lista robi wrażenie, a to przecież nie wszystkie kraje, tylko akurat te miejsca postanowiła opisać w swojej pierwszej książce. Gdy miałam pięć lat, zaczęłam podróżować po świecie i nagrywać filmy. (...) Byłam w wielu ciekawych krajach na różnych kontynentach. Na przykład w Afryce zwiedziłam Etiopię, Zanzibar, Tanzanię i Kenię. A w Azji - Tajlandię, Kambodżę, Malezję, Indonezję i Filipiny. A w Ameryce Południowej - Peru, Boliwię i Chile.

 / Fot. Weronika TrzeciakAutorka pisze o Tajlandii, w której królują egzotyczne smaki, a na południowej jej części jeździ się na słoniach, o wyspie Zanzibar i jej morskich skarbach, takich jak m.in. rozgwiazdy, o wyspie Jawa ze słynnym wulkanem, o Boliwii z kopalnią soli. A także o przebiegłej kobrze i równie niebezpiecznych skorpionach i piraniach oraz o tygrysach, które za młodu są miłymi kotkami. Najbardziej niebezpieczne są średnie tygrysy, bo mają największą ochotę do zabawy i mogą przewrócić człowieka.

Z książki dowiedziałam się, że słoń może biegać w prędkością 40 km/h, podczas gdy człowiek 10-15 km/h. Co ciekawe, choć jest taki potężny i ciężki, chodzi... na czubkach palców. Dorosły słoń waży 6 ton, a nowo narodzony - około 100 kg.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.