Facebook Google+ Twitter

10 Postulatów przyszłych mam - 10 historii i 10 bohaterek

Patrząc na listę postulatów przyszłych mam, można opowiedzieć 10 historii, które przydarzyły się 10 różnym osobom. Czy są prawdziwe - oceńcie sami znając polskie realia.

Kobieta w ciąży. www.wikipedia.org / Fot. Ken Hammond

Historia nr 1:


1.Nie zachodzimy w ciążę dla przywilejów, ale czasem przyda mi się taryfa ulgowa.

Joasia - pracownica sektora biurowego, wiek: 29 lat. Pracuje w małej firmie, która przeżywa problemy wynikające z kryzysu ekonomicznego. Szef patrzy na ręce wszystkim pracownikom, co niebezpiecznie podnosi poziom stresu w firmie, a tym samym poziom frustracji. Joanna po kilku latach bezskutecznych starań zachodzi w ciążę. Oboje z mężem bardzo się cieszą. Jednak z duszą na ramieniu informuje szefa i zespół, z którym pracuje o zmianie jaka zaszła w jej życiu. Wszyscy się cieszą i gratulują. Jest dobrze, przynajmniej na początku.

W miarę upływu czasu jest jej coraz ciężej wytrzymać przy komputerze 8 godzin, chodzić na kolejne spotkania z klientami i wywiązywać się ze swoich dotychczasowych obowiązków. Koleżanki z pracy to widzą, ale nie starają się pomóc - martwią się o swoją pracę i uważają, że to nie ich problem. Aśka prosi o zmniejszenie liczby godzin pracy przed komputerem. Szef nie widzi podstaw do tego, aby wyjść naprzeciw jej oczekiwaniom, bo przecież jest kryzys, firma jest w trudnej sytuacji, a pracownik powinien się cieszyć, że ma pracę, a do tego wszystkiego powinien dawać z siebie wszystko. Współpracownice zaczynają mówić, że Aśka zaszła w ciążę po to, aby bezpiecznie przetrwać kryzys: „Sprytna z niej laska” - myślą. Nie rozumieją, że Aśka nie zaszła w ciążę dla przywilejów, ale czasami przyda jej się taryfa ulgowa. Same zapomniały jaki to stan, a może wtedy nie było komputerów...?


Historia nr 2:


2.Pozwól mi jak najlepiej dbać o moje przyszłe dziecko i o siebie. Daj mi prawo do tego, aby prosić o szczególne traktowanie.

Sylwia jest kobietą wyzwoloną. Uważa, że ma prawo do:
- siedzenia w komunikacji miejskiej
- odpoczynku od pracy przy komputerze
- proszenia ludzi o pomoc i wsparcie kiedy tego potrzebuje
- dostępu do badań
- częstych wizyt u lekarza, podczas których zadaje najdziwniejsze pytania
- nienoszenia ciężkich toreb z zakupami
- gorszego samopoczucia
- korzystania z kas pierwszeństwa
- eksponowania swojej kobiecości
- urlopu macierzyńskiego

… ponieważ jest w ciąży i nie zamierza doprowadzić do jej zagrożenia. A najbliższe dziewięć miesięcy chce wspominać jako jeden z najlepszych okresów w życiu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.