Facebook Google+ Twitter

10. Poznań Maraton

  • P S
  • Data dodania: 2009-10-07 09:38

W niedzielę 11. października odbędzie się w Poznaniu 10. jubileuszowy Poznań Maraton. Wszystko wskazuje na to, że ponownie padnie rekord frekwencji, gdyż już zgłosiło się ponad 5000 biegaczy.

Organizatorzy poznańskiego maratonu szykują wiele niespodzianek. W sobotę 10 października odbędą się biegi na krótszych dystansach, a także koncert Wojciecha Hoffmana i Wojciecha Kordy.
10 Poznań Maraton - logo / Fot. 10 Poznań Maraton
W tym roku odbędzie się także konkursu dla sprinterów, firma ChampionChip nagrodzi 3 zawodników i 3 zawodniczki, którzy najszybciej pokonają ostatnie 195 metrów maratonu. Dla pań, które pobiegną w maratonie z przypiętą różową wstążeczką Wielkopolskie Centrum Onkologii ufundowało 3 rowery.

Na wszystkich uczestników czeka nowa trasa, piękny medal, a przede wszystkim wielkopolska gościnność i wspaniała atmosfera. Organizatorzy zadbali o atrakcyjność trasy. Zawodnicy biegnący w maratonie będą mieli okazję zobaczyć Katedrę, Krzyże Poznańskie, Zamek, Stary Browar czy Operę poznańską.

Statystyka

Rekord trasy należy do Mathew Kosgei (Kenia), który ukończył 9 Poznań Maraton z czasem 2:13:45. We wszystkich dotychczasowych edycjach (9 maratonów) wystartowało 17 473 zawodników.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.