Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5498 miejsce

10 prawd i mitów na temat używania perfum

... czyli co należy wiedzieć, by używanie perfum było dla nas przyjemnością, by służyły nam długo i nie czyniły szkody.

Perfumy. 10 prawd i mitów / Fot. Ewa Naukowicz-Wójcik1. Blondynki i brunetki powinny używać innych zapachów
MIT
Niegdyś uważano, że brunetki, powinny używać perfum ciężkich, orientalnych, a blondynki sięgać po zapachy lekkie, delikatne, kwiatowe. Niestety mimo wielogodzinnych poszukiwań i zdobytej w ramach kształcenia wiedzy, nie zdołałam dowiedzieć się kto przyczynił się do takiego właśnie podziału. Dziś tych stereotypów nikt już nie przestrzega. Każda kobieta dobiera zapach wedle upodobań, osobowości i sytuacji, traktując perfumy jak każdy inny kosmetyk.

2. Perfumy we flakonie pachną inaczej niż na naszej skórze
PRAWDA

Zarówno wody perfumowane, jak i perfumy ujawniają swój prawdziwy zapach dopiero w połączeniu z naturalnym, indywidualnym zapachem ciała. Najlepszym miejscem do testowania perfum jest szyja i nadgarstki. Testując nowe zapachy należy pamiętać, że pierwszą nutę zapachu, czyli nutę głowy (inaczej górną, bazową) wyczuć można dopiero po upływie 20-30 sekund od spryskania perfumami ciała, pamiętając o tym, że perfum w żadnym razie nie wolno rozcierać.

Perfumy. 10 prawd i mitów / Fot. Ewa Naukowicz-Wójcik3.Perfumy trzeba odpowiednio przechowywać
PRAWDA

Jeśli chcemy, by nasze perfumy zachowały swój zapach przez długi czas, przede wszystkim musimy trzymać je z dala od światła i ciepła, koniecznie w szczelnie zamkniętym opakowaniu. Zdecydowanie polecam butelki z atomizerem, który sprawia, że z łatwością możemy spryskiwać się pachnącą mgiełką, a jednocześnie doskonale chroni nasze perfumy przed bakteriami i dostępem powietrza. Jeśli chcemy przelać perfumy do atomizera z pompką koniecznie musimy zastosować roztwór octu i soli, który doskonale oczyści opakowanie z poprzedniego zapachu. Gdy zdecydujemy się natomiast na odstawienie jakiegoś zapachu na dłuższy czas (np. podczas upalnego lata), musimy umieścić je w lodówce, przechylone pod kątem, tak, by perfumy napełniały szyjkę flakonu.

4. Jeśli dłuższy czas używamy tych samych perfum, przestajemy wyczuwać ich zapach
PRAWDA

Dzieje się tak, ponieważ mózg, za pośrednictwem zmysłu węchu ocenił woń ciągle używanych przez nas perfum jako bezpieczną. Nie oznacza to jednak, że inni tego zapachu nie wyczuwają. Zasada jest taka, by zapach nie drażnił otoczenia, dla nas samych ma być ledwie wyczuwalny. Jeśli nie czujemy więc zapachu perfum, to znak, że doskonale komponują się one z naturalnym zapachem skóry. Jeśli w sytuacji takiej nie czujemy się komfortowo, czas zmienić perfumy, ale w żadnym wypadku nie wolno podwajać dawki zapachu dotychczas używanego.

Perfumy. 10 prawd i mitów / Fot. Ewa Naukowicz-Wójcik5. Perfumami można spryskiwać ubranie
PRAWDA, ale

Należy pamiętać, że nie wszystkie materiały to lubią i tolerują. Śmiało możemy spryskać ulubionymi perfumami naturalną skórę, bawełnę, len, futro (by zapobiec odbarwianiu materiału, ubrania spryskujemy po lewej stronie), natomiast nie czyńmy tego, jeśli mamy na sobie rzeczy z jedwabiu, aksamitu, czy innych syntetyków.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Krótko, zwięźle i na temat:) Pozdrawiam:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Całkiem ciekawe jest forum gw
http://forum.gazeta.pl/forum/f,15707,O_perfumach.html

Wiele osób nie odróżnia wody do ciała, wody toaletowej, wody perfumowej i perfum.
Najsilniejsze są perfumy. Dobre perfumy używa się dyskretnie i zlewa się nimi ani ciała ani ubrań. Jedna kropla wystarcza. Szczególnie na ubraniach nie należy mieszać perfum.
Poza tym są tzw. zapachy na zimę i zapachy na lato i na wiosnę.

Najlepiej pozostać wiernym przez pewien czas jednemu zapachowi, najwyżej dwom.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.