Facebook Google+ Twitter

10 rad dla wyborcy

Wyborcza ślepota to niestety problem naszego społeczeństwa. Poważny problem naszej sceny politycznej, a raczej obywateli przez tą scenę ogłupianych i oślepianych.

Bardzo szybko zapominamy o poprzednich obietnicach, o pięknych i gładkich słowach bez pokrycia. Bezwiednie poddajemy się populistycznym hasłom. Nie analizujemy i nie przygotowujemy się do wyboru ludzi kompetentnych. Idziemy do lokalu wyborczego i….? Dostajemy kilka list i ogarnia nas wątpliwość. Rząd nazwisk i imion. Dylemat, kogo wybrać.

Najczęściej stawiamy krzyżyk pod wpływem chwilowego impulsu, błysku myśli, listy komitetu wyborczego, najczęściej partyjnego. Gdybyśmy wykorzystali sobotnią ciszę do analizy i przemyśleń. Gdybyśmy dali sami sobie szansę, mielibyśmy czyste sumienie i satysfakcję z przemyślanego wyboru.

W niedzielę 21 listopada dokonamy wyboru, na następną czteroletnią kadencję, radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Oni będą decydowali o rozwoju miast i realizowali nasze postulaty. Nie wybieraj w ciemno. Przygotuj się do wyboru. Realizuj swoje marzenia poprzez wybór kandydata, Twoim zdaniem gwarantującego spełnienie Twoich
potrzeb.

A oto 10 rad dla wyborcy.

1. Określ swoje preferencje wyborcze, dokonaj gradacji potrzeb w miejscu zamieszkania, określ czego oczekujesz od kandydata.
Wybierasz kandydata aby realizował twoje wizje i twoje potrzeby.

2. Zapoznaj się dobrze z listami kandydatów i wybierz swoich faworytów.
Na każdej z list jest ok. 15 kandydatów komitetu. Każdy z nich będzie realizował program wg posiadanej wiedzy i umiejętności. Wybieraj tego, który daje ci gwarancję spełnienia Twoich oczekiwań.

3. Zapoznaj się z programem kandydata.
Wielokrotnie programy tworzone są dla zyskania aprobaty. Nie jest to równoznaczne z ich późniejszą realizacją. Wybieraj tak, aby mieć pewność realizacji przeważającej części programu.

4. Sprawdź drogę polityczną, społeczną kandydata. Sprawdź w ilu i jakich był partiach.
Powszechnie znane są osoby publiczne zmieniające partie, jak przysłowiowe rękawiczki. Przemyśl ten fakt, jeżeli jest to twój kandydat. Nie masz gwarancji jego stałość „uczuć”.

5.Sprawdź gdzie kandydat fizycznie mieszka, a nie gdzie jest zameldowany.
Bardzo często kandydaci nie mieszkają w miejscowości w której starają się o
mandat. Są w niej tylko zameldowani. Czy taki kandydat zadba o twoje
dobro?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.