Facebook Google+ Twitter

10. rocznica ataku na WTC. Przewodnik po polskich obchodach. Część I

9 i 11 września w Domu Spotkań z Historią odbędzie się cykl spotkań z dziennikarzami oraz ekspertami. Uczestnicy projektu: "11 września. 10 rocznica zamachu na WTC", będą mogli obejrzeć najlepsze filmy fabularne i dokumentalne o terroryzmie.

9 i 11 września odbędzie się cykl spotkań z dziennikarzami oraz ekspertami, poświęcony tematyce terroryzmu we współczesnym świecie. Projekt "11 września. 10. rocznica zamachu na WTC", to inicjatywa Centrum Badań nad Terroryzmem Colegium Civitas oraz Domu Spotkań z Historią. Dyskusje dziennikarzy i ekspertów, wzbogacone o pokazy filmowe odbędą się w budynku DSH, zlokalizowanym przy ulicy Karowej 20.

Spotkania i dyskusje w DSH


 / Fot. PAP/EPA/STRWśród planowanych tematów rozmów, znajdują się między innymi okoliczności śmierci Osamy bin Ladena (Pakistan, 2 maja br. - przyp. red.), 10. rocznica ataku na WTC - analiza zdarzeń z 11 września 2001 r. i ich skutków dla współczesnego świata. Ponadto, Wojciech Cegielski z IAR zda relację z tegorocznych przygotowań USA do obchodów rocznicy ataku na WTC i Pentagon.

Zaproszenia do dyskusji otrzymali wybitni specjaliści, między innymi: dr Krzysztof Liedel, dr Stanisław Kulczyński, dr Bogusław Szlachcic, dr hab. Kuba Jałoszyński, płk Jarosław Jabłoński, Robert Pawłowski oraz prof. Tomasz Bajerowski. Wśród gości pojawią się również dziennikarze: Marek Magierowski, Jacek Czarnecki, Andrzej Żak, Wojciech Cegielski oraz redaktor Dariusz Rosiak.

Zobacz: Rocznica ataku na WTC bez udziału duchownych i ocalałych

Ostatniego dnia cyklu, o 16 odbędzie się półtora godzinne spotkanie z dr Krzysztofem Liedelem, zastępcą dyrektora Departamentu Bezpieczeństwa Pozamilitarnego Biura Bezpieczeństwa Narodowego i dyrektorem Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas. Rozmowa dotyczyć będzie najnowszej książki naukowca - obszernego wywiadu, który przeprowadziła Dorota Kowalska (dziennikarka "Polska The Times").

Pokazy filmowe podczas spotkań w DSH


Niektóre ze spotkań, zostaną wzbogacone o pokazy filmowe. Pierwsza emisja planowana jest na piątek, 9 września. Zaprezentowany zostanie dramat Paula Greengrassa z 2006 roku: "Lot 93". Obraz opowiada o bohaterskiej walce pasażerów czwartego porwanego samolotu, dzięki której plany terrorystów zostały pokrzyżowane.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Warszawiak
  • Warszawiak
  • 11.09.2011 03:37

No cóż i tak moim zdaniem lepszy jest przypadek gdy przy szturmie giną przypadkowo cywile niż gdy siły specjalne wysadzają we własnym kraju w powietrze parę budynków i zwalają winę na muzułmanów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mieszanie ataku na Wold Trade Center z tragedią w Biesłanie, gdzie sprawcami większości ofiar (jak zwykle w Federacji Rosyjskiej) były siły bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej jest chyba nadużyciem lub prowokacją FSB.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Sebastian G.
  • Sebastian G.
  • 07.09.2011 09:47

ładnie ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.