Facebook Google+ Twitter

10. rocznica ataku na WTC. Przewodnik po polskich obchodach. Część II

Zobacz imitację zgliszcz WTC! 9 września Centralne Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach odsłoni niezwykłą wystawę o największych katastrofach minionych lat. Pokaz ekspozycji to element towarzyszący międzynarodowej konferencji: "Katastrofy, które zmieniły Polskę i Świat".

Plakat promujący konferencję: "Katastrofy, które zmieniły Polskę i Świat". Źródło: http://www.cmp-muzeum.pl / Fot. Centralne Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach- Tragiczne wydarzenia zmieniały bieg histrorii - zapewnia zarząd Centralnego Muzeum Pożarnictwa (CMP) na oficjalnej stronie internetowej. 9 września wybitni historycy oraz oficerowie Państwowej Straży Pożarnej (PSP) udowodnią tę tezę. Podczas międzynarodowej konferencji naukowej "Katastrofy, które zmieniły Polskę i Świat" przedstawiciele środowiska naukowego wygłoszą referaty. Wystąpią między innymi: prof. dr hab. Janusz Rybiński oraz prof. Zygmunt Woźniczka.

O przyczynach, przebiegu oraz skutkach katastrof i zamachów terrorystycznych wypowiedzą się również doświadczeni oficerowie PSP: nadbryg. dr. Ryszad Grosset oraz zastępca Komendanta Głównego PSP nadbryg. Janusz Skulich.
Inspiracjami dla organizacji międzynarodowej konferencji naukowej były tegoroczne, jubileuszowe rocznice katastrof i zamachów terrorystycznych: ataku na World Trade Center z 11 września 2001 roku, wypadku jądrowego w Czarnobylu z 26 kwietnia 1986 roku oraz pożaru rafinerii w Czechowicach - Dziedzicach z 1971 roku.

Plakat promujący konferencję: "Katastrofy, które zmieniły Polskę i Świat". Źródło: http://www.cmp-muzeum.pl / Fot. Centralne Muzeum Pożarnictwa w MysłowicachProjekt "Katastrofy, które zmieniły Polskę i Świat" rozpocznie się wystąpieniem nadbryg. dr Ryszarda Grosseta: "Atak terrorystyczny na WTC" (o godz. 10, zaraz po inauguracji - przyp. red.).

Podczas konferencji zostaną poruszone tematy, które odbiły się szerokim echem w światowej i polskiej opinii publicznej. Będzie mowa o huraganie Katrina z 2005 roku, o katastrofie w chorzowskiej hali targowej w 2006 roku, o trzęsieniu ziemi na Haiti w 2010 roku oraz o powodziach w Polsce w 2010 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Najbardziej szkoda mi starżaków, którzy zginęli w WTC. 300 bohaterów.
Mało kto pamięta wybuch gazu w Gdańsku w 1995 roku, niedaleko willi Wałęsy Lecha (tego prezydenta).
Tam też zginęli ludzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.