Facebook Google+ Twitter

10. rocznica wizyty Jan Pawła II w Starym Sączu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-21 08:11

W 10. rocznicę wizyty Jana Pawła II w Starym Sączu i kanonizacji św. Kingi na starosądeckich błoniach odbędą się (godz.11.00) uroczystości upamiętniające tamto wydarzenie.

Mszy św. będzie przewodniczył arcybiskup Piero Marini, który przez 18 lat towarzyszył Janowi Pawłowi II jako mistrz papieskich ceremonii liturgicznych.

Ordynariusz tarnowski biskup Wiktor Skworc zaprasza do Nowego Sącza szczególnie rodziny i samorządowców, którym patronuje święta Kinga. "Trzecia niedziela w diecezji tarnowskiej jest zawsze niedzielą rodzin, dlatego serdecznie zapraszam rodziny, szczególnie wielodzietne. Niech to spotkanie będzie wielkim dziękczynieniem rodzin diecezji tarnowskiej za tę niezapomnianą wizytę Ojca Świętego i za jej przesłanie" - powiedział biskup Skworc.

Dziesięć lat temu Jan Paweł II pozostawił w Starym Sączu przesłanie dla rodzin, "aby dochowały wiary Chrystusowi i nie lękały się czynić tysiąclecie erą ludzi świętych".

Obchody rocznicowe pielgrzymki Jana Pawła II do Starego Sącza potrwają do wieczora (do godziny 20.00). W programie są koncerty, m.in. występ Antoniny Krzysztoń oraz zespołów dziecięcych i młodzieżowych. Zostaną także ogłoszone wyniki konkursu plastycznego "Otoczmy troską życie".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.