Facebook Google+ Twitter

10 tys. złotych kary dla lekarzy za… niedostarczenie sprawozdania

10 tys. złotych - taką karę muszą zapłacić wszyscy, którzy nie złożyli w terminie do Urzędu Marszałkowskiego sprawozdania o ilości utylizowanych "odpadów niebezpiecznych".

Znaczna część lekarzy i dentystów prowadzących własne gabinety nie wiedziała, że w myśl nowych przepisów, które weszły w życie 12 marca 2010, już nie dotyczy ich zwolnienie z konieczności dostarczenia urzędowi sprawozdania. I to właśnie ich spotkają teraz wyjątkowo surowe kary - bo ustawodawca przewidział dla tych, którzy spóźnią się z dostarczeniem raportu taką wysokość grzywny, jak w wypadku, gdyby niebezpieczne odpady wyrzucali do lasu.

Część małych, prywatnych gabinetów może być przez tak wysokie sankcje zmuszona nawet do zamknięcia działalności.

Urzędy marszałkowskie w wielu województwach odstąpiły od egzekwowania grzywny. Wyjątkiem jest urząd w Łodzi.

Mimo apelu Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi ( http://www.oil.lodz.pl/index.php?lang=3§ion=article&option=content&id=172 ) Urząd Marszałkowski nie zamierza zrezygnować z wymierzenia lekarzom kary.

Źródła: TVP Łódź, Gazeta Wyborcza, portaldentystyczny.pl, Okręgowa Izba Lekarska w Łodzi

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

lek.
  • lek.
  • 15.03.2011 21:33

Uważam ze powyższa kara jest zakamuflowanym DOMIAREM od bogu ducha winnych posiadaczy gabinetów. Wszak odpady są przez nich utylizowane zwykle zgodnie z przepisami, a kary wymierza się za brak drobnego i zbędnego kwitka / firma utylizująca już ponoć dany odpad wykazała!/. Wykształciuchy - frajerzy głosowali na PO, więc teraz za to płacimy. Nie ma takiego chamstwa, jakiego w białych rękawiczkach nie zrobi liberalne lub narodowo-socjalistyczne państwo dla pieniędzy. A w tej grupie zawodowej nie znajdzie się Herostrates, który by wyplenił ogniem i żelazem kilka Urzędów Marszałkowskich / jak mówią na wsi "darmozjadowskich" / lub Skarbowych / w.w. cyt.:"karbowych"/. Czas na rabację!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Seveko Ochrona Środowiska
  • Seveko Ochrona Środowiska
  • 01.03.2011 08:25

Jeśli chcą Państwo rzetelnie i właściwie wypełnić obowiązki dot. ochrony środowiska, najlepiej zlecić to profesjonalnej firmie outsourcingowej.
Zapraszamy na:
seveko.pl

[działamy na terenie całego kraju]

Komentarz został ukrytyrozwiń
UM
  • UM
  • 27.02.2011 13:21

Co za bzdury tu piszecie!!!
Obowiązek składania zbiorczych zestawień danych o odpadach istnieje od 2002 roku. I nigdy nikt nie był z niego zwolniony. Przepisy, które weszły w życie 12 marca 2010 roku wprowadziły jedynie sankcje za nie przestrzeganie przepisów.
Nie prawdą jest też że tylko łódzki UM wymierza kary za powyższe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.