Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25174 miejsce

10 urodziny London Eye!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-03-09 13:42

Największy diabelski młyn w Europie, ikona Londynu London Eye obchodzi okrągłe 10 urodziny.

 / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:London_Eye_-_head_on_view.jpgW ramach obchodów, wszyscy odwiedzający otrzymają dzisiaj darmową lampkę szampana. Ponadto wieczorem ujrzymy pokaz sztucznych ogni.

Otwarte 9 marca 2000 roku największe na świecie koło obserwacyjne (135m) znajduje się na południowym brzegu Tamizy obok County Hall. Zostało zaprojektowane przez Davida Marksa, Julię Barfield, Malcolma Cooka, Marka Sparrowhawka, Stevena Chiltona i Nica Baileya.

Z powodu dużego zainteresowania turystów - 3,7 miliona ludzi rocznie, dzierżawa terenu, na którym znajduje się London Eye została przedłużona do 2025 roku.

Podczas 30-minutowego przejazdu w jednej z 32 komfortowych kapsuł nie poczujesz ruchu. Jednorazowo kapsuła mieści 32 osoby. Koło nie zatrzymuje się w celu zabrania i wysadzenia pasażerów - niska prędkość pozwala na dokonanie tych czynności w ruchu.

London Eye został zbudowany na cześć nowego tysiąclecia i od 2000 roku przewiozło łącznie ponad 35 milionów osób. Najczęstszymi gośćmi Oka z Europy są: Hiszpanie, Francuzi, Włosi i Niemcy. Poza Europą - Amerykanie.

Jako ciekawostkę należy podać fakt, że w kapsułach koła jak dotąd udzielono 433 ślubów, w tym 21 związków partnerskich, co więcej na jego pokładzie było ponad 3000 celebrytów.

Początkowo atrakcją zarządzało British Airways, ale obecnie sprawuje pieczę nad nią spółka Merlin Entertainments.


Krzysztof Sygut
www.elondyn.eu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.