Facebook Google+ Twitter

1100 km, 7 etapów. W niedzielę rusza Tour de Pologne [ZAPOWIEDŹ]

Tour de Pologne potrwa siedem dni, a na trasie pojawią się najlepsi kolarze świata. Inauguracyjny etap zaplanowano na 2 sierpnia, który odbędzie w Warszawie. Faworytów do zwycięstwa jest wielu, a jeden z nich to Michał Kwiatkowski.

Sonda

Michał Kwiatkowski powalczy o zwycięstwo?

 / Fot. Dan MullanInauguracyjny etap 72. edycji Tour de Pologne odbędzie się 2 sierpnia na błoniach PGE Narodowego, a zwycięzce poznamy na krakowskim rynku.
Faworytów do zwycięstwa w imprezie, która będzie wiodła przez polskie miasta jest co najmniej kilku. Eksperci wśród potencjalnych najlepszych kolarzy wymieniają Michała Kwiatkowskiego. Dobrej formy można oczekiwać również od Włocha Fabio Aru, Morena Mosera, który na polskiej ziemi triumfował trzy lata temu oraz Jona Izagirre.
Polscy kibice z pewnością największą szansę dają Michałowi Kwiatkowskiemu, za którego trzymają kciuki.
- Jak pojawia się na starcie mistrz świata, to automatycznie staje się faworytem" - powiedział pomysłodawca wyścigu Dookoła Polski - Czesław Lang.
- Tour de Pologne na pewno jest niezwykłym wyścigiem, niestety nie udało mi się jeszcze tutaj wygrać. Zawsze odczuwałem tutaj duże wsparcie kibiców. Chciałbym kiedyś tutaj triumfować. - powiedział natomiast Kwiatkowski.
W zeszłym roku kibicować kolarzom na trasy przybyło ponad trzy miliony osób. W trakcie tegorocznej edycji ma być podobnie. Polacy będą mogli wspierać aż piętnastu naszych reprezentantów. Wśród nich zobaczymy ośmiu jadących w koszulce z barwami narodowymi naszego kraju. Będą to zawodnicy nieco słabsi, ale z wolą walki i determinacją. Będzie to dla nich wielka szansa, by zaprezentować się publiczności i miejmy nadzieję, pokazać swój potencjał.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.