Facebook Google+ Twitter

110 Rosjan ma majątek powyżej miliarda dolarów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-21 11:23

W Rosji jest już 110 osób, których majątek przekroczył miliard dolarów. Moskiewskie media, powołując się na dane miesięcznika "Forbes", zwracają uwagę, że w ostatnich latach uległa zmianie struktura miliarderów.

Najbogatszymi Rosjanami są obecnie ludzie związani z przemysłem metalurgicznym. Natomiast niewielu miliarderów pozostało w sektorze naftowym. Jest to związane z bankructwem kompanii Jukos i umocnieniem roli państwa w sektorze paliwowym. Wzrasta natomiast rola bankierów i biznesmenów z branży budowlanej. Co ciekawe, rosyjscy miliarderzy to ludzie w średnim wieku. Wśród 30 najbogatszych nie ma ani jednego, który przekroczyłby 60 lat. Najmłodsi miliarderzy mają po 36 lat.

Najbogatszym Rosjaninem jest obecnie Oleg Dieripaska - producent aluminium, którego majątek oceniany jest na ponad 28 miliardów dolarów. Drugi na liście najbogatszych - Aleksiej Moradszow, z majątkiem ponad 24 miliardy dolarów, jest właścicielem koncernu stalowego "Siewierstal". Na trzecim miejscu listy najbogatszych znalazł się gubernator Czukotki Roman Abramowicz z majątkiem nieco przekraczającym 24 miliardy dolarów .

W.Pac, Moskwa/IAR/jp/magos

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.