Facebook Google+ Twitter

110-lecie tramwaju elektrycznego w Szczecinie

Pierwszy tramwaj elektryczny ruszył ulicami Szczecina dokładnie 4 lipca 1897 roku. 2 września, z okazji 110-tej rocznicy, Szczecińskie Towarzystwo Miłośników, Zajezdnia Sztuki i Miejski Zakład Komunikacyjny zapraszają na uroczyste obchody. Impreza jest ogólnodostępna, bezpłatna.

Zeszłoroczna impreza z okazji 60-lecia komunikacji miejskiej w powojennym Szczecinie. Wtedy także można było zwiedzać stare i poczciwe "enki". / Fot. Jacek KurekPoczątek imprezy zaplanowany jest o godzinie 11 w Wydziale Napraw Taboru MZK oraz Wydziale Sieci Elektrotrakcyjnej i Torów MZK. Wszystkim zwiedzającym zaprezentowane zostaną warsztaty tramwajowe oraz urządzenia związane z trakcją elektryczną. Po raz pierwszy będzie można poznać miejsce, w którym odnawiane i remontowane są wagony - dotychczas mieszkańcy średnio raz do roku mogli tylko zwiedzać zajezdnie tramwajowe.

Kolejną atrakcją będzie przejazd paradny wagonów historycznych serii 4N oraz dwóch składów z rodziny 105N - popularnych w polskich miastach pojazdów produkowanych w chorzowskim Konstalu. Jej początek planowany jest na godzinę 12.30 przy biurowcu MZK, zaś koniec nastąpi o 13.20 w Muzeum Techniki i Komunikacji - Zajezdni Sztuki. Właśnie tam - w dawnej zajezdni Niemierzyn - odbędzie się druga część imprezy związana z wystawą fotografii i możliwością zwiedzania wagonów tramwajowych - tych aktualnie eksploatowanych, jak i tych wycofanych już wiele lat temu z codziennego użytku. Koniec imprezy nastąpi o godzinie 14.30.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.