Facebook Google+ Twitter

11.11.2013 w Warszawie w niemieckich środkach masowego przekazu

W wieczornych wydaniach dzienników w Niemczech nie powiadomiono telewidzów o zamieszkach w naszej stolicy. Wiele uwagi poświęcono tam szczytowi klimatycznemu ONZ oraz polskiej, węglowej jawnogrzesznicy.

Urzędowy optymizm na otwarcie szczytu klimatycznego 2013 (strona ONZ). http://unfccc.int/meetings/items/6240.php / Fot. nieznanyWłaściwie rzecz biorąc wszystkie główne wydania telewizyjnych wiadomości zaczynały się od przedstawienia apokaliptycznych zniszczeń na wyspie Luzon na Filipinach oraz cierpień tamtejszych mieszkańców. Następnie apele o pomoc materialną dła nieszczęśliwych wyspiarzy (z numerami kont bankowych), po czym już szły relacje z owego spotkania na szczycie, przedstawiające płaczących urzędników państwowych, z szefem delegacji filipińskiej na czele. Wszystko to okraszone twierdzeniami o bezspornym, naukowym udowodnieniu odpowiedzialności spalania paliw kopalnych za tajfuny i huragany. Nie pojawiła się nawet najmniejsza wzmianka o tym, że podobne wydarzenia w strefie Pacyfiku i Oceanu Indyjskiego mają miejsce co kilka lat od niepamiętnych czasów.

Na tym tle wypadła nader dwuznacznie rola polskich gospodarzy tej międzynarodowej konferencji, z rządem premiera Tuska na czele. Chyba najdalej posunął się pod tym względem korespondent telewizji ARD (pierwszego programu ogólnokrajowej telewizji publicznej), Ulrich Adrian: „Polska krajem gospodarzem! Kraj, który bez ograniczeń stawia na węgiel, a w przyszłym tygodniu urządza nawet w Warszawie równoległe spotkanie na najwyższym szczeblu na rzecz węgla... Dlaczego taki kraj starał się o zorganizowanie konferencji klimatycznej na swoim terenie? Ponieważ Polska jako gospodarz spotkania będzie mogła wywierać na nie największy wpływ, dzięki czemu jeszcze przez rok wysiłki na rzecz ratowania klimatu będą znajdować się w martwym punkcie.”

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Dokładnie dlatego dążą do zniszczenia Polskiego węgla natychmiast , a on się i tak już kończy , dziwie się że jeszcze jest wydobycie ale wkrótce się skończy . !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ogromnie się obawiam, że Przedmówca ma co najmniej 90 % słuszności.

Komentarz został ukrytyrozwiń

przecież wiadomo, że w tym wszystkim chodzi o kasę, jak zniszczą polski przemysł energetyczny oparty na węglu będą mogli dyktować nam ceny produkowanej przez siebie energii. wystarczy prześledzić listę darczyńców ekoterrorystów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.