124462 miejsce

1/16 Pucharu Polski. GKS Tychy - Lech Poznań 0:1

• Autor usunął profil

• Data dodania: 2010-09-22 18:56

21 września na tyskim stadionie odbył się mecz rundy 1/16 finału Pucharu Polski pomiędzy aktualnym mistrzem Polski Lechem Poznań a drugoligowym GKS Tychy. Piłkarze tyskiej drużyny, mimo dobrej gry, przegrali 0:1. Bramkę zdobył Semir Stilić.

/ Fot. PAPOd początku spotkania gra obu drużyn stała na wysokim poziomie. Przy piłce znajdowali się głównie zawodnicy Lecha Poznań, GKS czekał na sytuację do skutecznego kontrataku. Mimo wielu okazji, często stuprocentowych, Mistrz Polski nie potrafił zdobyć bramki w pierwszej połowie. Dobrą postawą wykazał się 20-letni bramkarz GKS-u, który nieraz ratował skórę piłkarzom swojej drużyny. W 30. minucie obronił potężny strzał Jacka Kiełba, pomocnika lechitów, wybijając piłkę na rzut rożny.

Druga połowa również dostarczyła kibicom wielu sportowych emocji. Rozpoczęła się bardzo dynamicznie. Pełno sytuacji bramkowych po stronie tyszan oraz Lecha. W 67. minucie sytuacji sam na sam z bramkarzem nie potrafił wykorzystać tyski napastnik Krzysztof Zaremba. I tym razem sprawdziło się znane piłkarskie powiedzenie, że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. 77. minuta przeważyła szalę zwycięstwa Lecha Poznań. Kongijczyk Joel Omari Tshibamba pobiegł niczym gepard lewą stroną, wrzucił piłkę w pole karne, a tam już pewnym i mierzonym strzałem tyskiego golkipera pokonał snajper Kolejorza Semir Stilić. Po tej akcji zamarł doping po stronie tyskich kibiców. Spotkanie skończyło się po doliczonych 5 minutach gry.

Mimo olbrzymiej różnicy w klasie drużyn, GKS grał ambitnie, odważnie, stwarzał sytuacje podbramkowe, brakowało jedynie szczęścia. Lech wypadł średnio, poniżej oczekiwań, po najlepszej drużynie w Polsce należy więcej się spodziewać.

GKS Tychy - Lech Poznań 0:1(0:0)
0:1 Stilić (77.)