Facebook Google+ Twitter

11 kilo marihuany nie trafi do stołecznych szkół

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2007-09-11 15:35

Kolejny kurier narkotykowy gangu z Mokotowa wpadł w ręce Centralnego Biura Śledczego. Próbował przewieźć z Amsterdamu do Polski 11 kg marihuany. 24-latek dołączy do kompanów, których już wcześniej policjanci z wydziału antynarkotykowego warszawskiego CBŚ schwytali na tym szlaku przerzutowym.

W poniedziałek wieczorem Andrzej F. z Mokotowa wjechał swoim oplem astrą do terminalu granicznego w Świecku. Mężczyzna nie wiedział, że czekali już na niego policjanci z warszawskiego CBŚ, Komendy Stołecznej Policji oraz lubuscy pogranicznicy.

- Samochód mężczyzny został skierowany do szczegółowej kontroli – relacjonuje policjant biorący udział w zatrzymaniu. – Do akcji włączył się pies przeszkolony w odnajdywaniu narkotyków.
Policyjny zwierzak bez trudu wskazał policjantom miejsce, gdzie w aucie warszawiaka ukryte są niedozwolone środki.

- Narkotyki były w zbiorniku gazu – mówi nadkomisarz Krzysztof Hajdas z Komendy Głównej Policji.

Wartość przechwyconej marihuany policjanci oceniają na ok. 300 tys. zł. Jest pewne, że narkotyki miały trafić na stołeczny rynek. To już kolejne zatrzymanie warszawskich kurierów z grupy mokotowskiej, którzy próbują przerzucać narkotyk z Holandii do Polski w samochodowych skrytkach.

W czerwcu warszawski CBŚ przejął 9 kg marihuany i blisko kilogram kokainy o łącznej wartości ok. pół miliona złotych. W przygotowanej zasadzce na przejściu granicznym w Słubicach zatrzymano wtedy dwóch kurierów. Podobnie jak w poniedziałek, dostawcy z Mokotowa ukryli narkotyki w baku swojego samochodu. W czasie dokładnej kontroli w przerobionym zbiorniku paliwa znaleziono trefny towar. Zatrzymano Krzysztofa B. (33 lata), który pilotował transport narkotyków w drugim samochodzie oraz kuriera Kamila S. (21 lat). Teraz dołączy do nich Andrzej F. Wszystkim zatrzymanym grozi od trzech do piętnastu lat więzienia.

Piotr Sieńko, Polskapresse

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.