Facebook Google+ Twitter

11. Kryterium Asów Toru Lublin. Podsumowanie sportu samochodowego

18 grudnia na lubelskim torze przy ul. Zemborzyckiej odbyło się doroczne podsumowanie sportu samochodowego w okręgu lubelskim. Na Torze Lublin spotkali się najlepsi kierowcy rajdowi Lubelszczyzny i krajowi zawodowcy.

Impreza rozpoczęła się w południe i mimo dość przenikliwego zimna nie zabrakło miłośników Maj, Jasiński / Fot. Elżbieta Rubiecwarkotu silników, którzy stawili się na torze, by obejrzeć wyścigi. Wcześniejsze intensywne opady śniegu uniemożliwiły zorganizowanie tego typu rajdu, jednak w sobotnie południe było o wiele lepiej - siarczysty mróz ścinał śnieg, co w połączeniu ze słoneczną pogodą tworzyło dość dobre warunki i jednocześnie ciekawe widowisko. Zwłaszcza, że wśród zmagających się z licznymi zakrętami toru wyścigowego był min. Mariusz Stec - aktualny mistrz Polski w wyścigach górskich, Piotr Maciejewski - sześciokrotny zwycięzca Kryterium Asów Toru Lublin i Tomasz Kuchar - wicemistrz Polski z 2007 i 2009 r.

Fani motoryzacji z pewnością nie byli rozczarowani, gdyż część Kryterium składała się z pięciu odcinków specjalnych, potem zaś uczestnicy mierzyli się ze sobą w różnych konkurencjach. Jedna załoga zakwalifikowana przez organizatora i najlepsza szóstka klasyfikacji generalnej po części zasadniczej walczyły o ostateczne zwycięstwo. Na "Karowej Toru Lublin" miały odbywać się konkurencje, jednak zaplanowana przez organizatorów beczka i nawrót - popularne elementy trasy znanej z oryginalnego OS Karowa w Warszawie, nie odbyły się.

Dodatkowo Tomasz Kuchar ścigał się maszyną, jakiej lubelski tor ponoć jeszcze nie gościł - Peugeotem 207 S2000. Do udziału w tegorocznym Kryterium zostali zaproszeni uczestnicy rund RSMP, RPP, MPRC, WSMP, GSMP i RMPST, a dodatkowo pokazali się zwycięzcy klasyfikacji samochodowych w Mistrzostwach Okręgu Lubelskiego i Strefy Wschodniej.

Lubelski tor w zimie dawno nie oglądał tylu uczestników i kibiców motoryzacji, zwłaszcza, że oprócz wymienionych rajdowców pokazali się także Michał Sowa, Piotr Maciejewski, Maurycy Kochański i Monika Luberadzka - uczestniczka dwóch sezonów w Pucharze Kia Picanto. Było co oglądać i czego posłuchać - o dobrą organizację z muzyką w tle zadbał organizator, Automobilklub Chełmski.

Kryterium Asów zakończyło się zwycięstwem Tomasza Kuchara przed Mariuszem Stecem i Jakubem Jankowskim - najlepszym kierowcą Lubelszczyzny. Pozostaje czekać na kolejne wyścigi i moc atrakcji dla zmotoryzowanych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.