Facebook Google+ Twitter

11 lat prześladowań Falun Dafa w Chinach

20 lipca odbył się protest przed Ambasadą Chińskiej Republiki Ludowej w Warszawie. Kilkanaście osób medytowało wśród świec tworzących symboliczne napisy mówiące o wolności i zasadach praktyki Falun Dafa.

Aktywiści wykonują ćwiczenia przed ambasadą CHRL w Warszawie. Fot. Gabriela Semenowicz / Fot. Gabriela Semenowicz„Nie mogę uwierzyć w to, co się dzieje w Chinach - mówi jedna z protestujących – Praktykujący Falun Dafa są torturowani w obozach pracy, a wśród nich zgony są na porządku dziennym”.

„Przyszedłem tutaj żeby wyrazić swój sprzeciw. Nie może być tak, że kraj tak wielki jak Chiny, który powoli zaczyna dominować w sferze gospodarki światowej, nie przestrzega podstawowych praw człowieka.” - mówi inna osoba rozdająca ulotki informujące o prześladowaniach.

„My protestujemy w bardzo pokojowy sposób - wyjaśnia jedna z aktywistek - Podobnie jak protestujący w Chinach 20 lipca, kiedy praktykujący w symboliczny sposób wyszli na ulice, żeby pokazać swój sprzeciw, tak my też medytujemy i trzymamy transparenty. Nigdy nie
używamy przemocy, nie krzyczymy. Jedna prawa myśl jest w stanie pokonać setkę zła. Tak mówi nasz przewodnik duchowy, pan Li Hongdży. To właśnie prawda, Miłosierdzie i Cierpliwość są zasadami Falun Dafa.”

Ruch Falun Gong, znany również jako Falun Dafa, jest tradycyjną chińską dyscypliną duchowego doskonalenia o korzeniach wspólnych z buddyzmem. Jest połączeniem nauk moralnych z medytacją i łagodnymi ćwiczeniami, co w kulturze chińskiej przyjęło się określać ogólnym terminem “czigong”. Stanowi to w swej istocie wyjątkowy i pełen relaksu sposób na poprawę zdrowia, kondycji fizycznej i psychicznej.Przechodzień zatrzymuje się aby przeczytać informacje na rozstawionych transparentach. Fot. Adam Kielar / Fot. Adam Kielar

Podstawą praktyki Falun Gong są wartości takie jak: prawda, życzliwość i cierpliwość (po chińsku: Dżen, Szan, Ren). Falun Dafa uczy, że są to fundamentalne zasady, na których opiera się wszechświat - i dlatego osoby praktykujące tę duchową dyscyplinę starają się te wartości wcielać w codziennym życiu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.