Facebook Google+ Twitter

11 lipca na warszawskim Służewcu George Michael zaśpiewa największe przeboje

  • Źródło: Dziennik Zachodni
  • Data dodania: 2007-03-28 15:08

Do grona wielkich muzycznych gwiazd, które tego roku przyjadą do Polski, właśnie dołączyła kolejna. Jeden z najlepszych światowych artystów, George Michael wystąpi 11 lipca na warszawskim Służewcu.

Będzie to jego pierwszy i jedyny koncert w naszym kraju. Warszawa stała się przystankiem na mapie europejskiego tournee George’a Michaela – „25 Live Tour”.

Przebojowy Grek


George Michael tak naprawdę nazywa się Georgios Kyriacos Panayiotou (jego ojcem był Grek, a matką Brytyjka). Karierę zaczynał w zespole The Executive u boku Andrew Ridgeleya (1981 rok), który wkrótce przekształcił się w niezwykle popularny duet Wham! Takie przeboje jak: „Careless Whisper”, „Wake Me Up Before You Go Go” czy nieśmiertelne „Last Christmas” (do bólu lansowane przy okazji każdych kolejnych świąt Bożego Narodzenia) dość szybko osiągnęły szczyty list przebojów. Ale w 1986 roku muzycy powiedzieli dość! Zagrali pożegnalny koncert na stadionie Wembley dla ponad 70-tysięcznej publiczności.Fot. screen Alter Art
 

Orientacja nie jest najważniejsza

 
Solowa kariera George’a była strzałem w dziesiątkę. Już płyta „Faith” sprzedała się w milionowym nakładzie, a jego pozycję ugruntowały hity „Freedom 90” oraz doskonałe „Too Funky”. Uspokojenie, w 1996 roku, przyniósł krążek „Older”, który pokazał Michaela jako człowieka bardziej lirycznego (przebój „Jesus to a child”), prezentującego nowy image – krótkie włosy i stylową bródkę. Wtedy też pojawiły się pierwsze konkretne pogłoski o jego odmiennych preferencjach seksualnych. Artysta jednak odmówił komentarza na ten temat. Przyznał się do tego dopiero dwa lata później, kiedy został aresztowany za „czyny lubieżne” w toalecie Will Rogers Memorial Park w Beverly Hills. Ironicznym komentarzem na temat tej afery był również utwór „Outside”, który muzyk nagrał kilka miesięcy po tym wydarzeniu.

Zdecydowanie jedną z najlepszych płyt w dorobku George’a Michaela jest „Patience”, wydana w marcu 2004 roku. To z tego krążka pochodzi m.in. piosenka „Amazing”. Natomiast zbiór wszystkich muzycznych perełek Brytyjczyka znalazł się na specjalnym wydawnictwie „Twenty Five”, które ukazało się w ubiegłym roku. Było to zarazem podsumowanie jego dotychczasowej działalności i wstęp do europejskiej trasy koncertowej, która po wielkim sukcesie zimowej części doczekała się letniej kontynuacji. Tournee obejmie m.in.: Czechy, Słowację, Węgry, Niemcy, Francję, Szwecję i Holandię. W czerwcu wokalista wystąpi na londyńskim stadionie Wembley, i to dwukrotnie. Po tym jak 90 tysięcy biletów na pierwszy koncert (9 czerwca) rozeszło się w ciągu zaledwie jednej doby, organizatorzy zdecydowali się na jeszcze jeden występ Michaela – dzień później.
pół roku starań

Mikołaj Ziółkowski , szef Agencji Alter Art, organizującej polski koncert George’a Michaela: - Kiedy okazało się, że ubiegłoroczne koncerty w ramach „25 Live Tour” zakończyły się tak wielkim sukcesem i George Michael podjął decyzję o koncertowaniu także latem tego roku, postanowiliśmy spróbować go ściągnąć do Polski. Pracowaliśmy nad tym pół roku. Widziałem już koncert George’a Michaela podczas tej trasy. I byłem oszołomiony. To artysta, który nie grał przecież regularnej trasy od 15 lat. Zrobił na mnie wielkie wrażenie przede wszystkim swoją dojrzałością muzyczną, znakomitym głosem. Widać, że jest w świetniej dyspozycji. Czego możemy się spodziewać w Warszawie? Na pewno wielkiego widowiska, naszpikowanego elektroniką, stworzonego z udziałem najnowocześniejszej technologii. Produkcja jest ogromna. Do Polski przyjedzie w sumie 30 tirów sprzętu. ()

Wejściówki już wkrótce


Bilety będzie można kupić już od najbliższego poniedziałku 2 kwietnia. Sprzedaż ruszy o godz. 12.00 na stronach internetowych: www.ticketpro.pl, www.eventim.pl, www.alterart.pl. Wcześniej, bo już w piątek 30 marca rozpocznie się 3-dniowa zamknięta dystrybucja tylko dla członków oficjalnych fanklubów muzyka.
Ceny biletów: 300 zł (siedzące miejsca), 250 zł (miejsca stojące – strefa I), 180 zł (miejsca stojące – strefa II). Nie wiadomo jeszcze, w jakiej cenie będą bilety do tak zwanej „strefy Golden Circle”, gdzie znajdzie się 1000 osób, które czynnie będą uczestniczyć w koncercie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.