Facebook Google+ Twitter

11 listopada na Marszu Niepodległości specjalna straż zamiast policji? "To niemożliwe"

Organizatorzy Marszu Niepodległości, zaplanowanego na 11 listopada oczekują, że w tym roku zamiast policji, ochroną zajmie się specjalnie przeszkolona straż własna. Krzysztof Bosak ze stowarzyszenia "Marsz Niepodległości" poinformował, że szkolenia członków specjalnej straży już trwają.

 / Fot. PAPJak twierdzi Bosak, tam gdzie w ubiegłym roku nie było policji, nie dochodziło do eskalacji zdarzeń. Oczekuje więc, że tym razem policja w ogóle nie pojawi się na marszu, a jeśli już jakieś oddziały będą zmuszone pracować w Warszawie, to „niech się trzymają na dystans”.

Jak zapewnił Bosak „straż będzie wykonywać polecenia przewodniczącego zgromadzenie w ramach ustawy”.

Policja nie bierze takiego rozwiązania pod uwagę i zapewnia, że będzie w pogotowiu, bo jak przypomina Mariusz Sokołowski z KGP, oprócz demonstracji, która może w tym roku liczyć nawet ok. 50 tys uczestników, policja będzie też zabezpieczać Stadion Narodowy, na którym odbywać się będzie Szczyt Klimatyczny.

11 listopada marsz z okazji Święta Niepodległości organizuje także prezydent Bronisław Komorowski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Post bez Tuska to post bez śledzia :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na Woodstocku od lat porządek zapewnia podobna organizacja i nikt nie widzi problemu. Policja na marszu oczywiście też musi być, najlepiej gdyby współpracowała ze strażą marszu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na rok przed wyborami jest oczywiste, że dla Tuska to najlepsza okazja do zniechęcenia ludzi do prawicy. W sondażach przegrywa z Kaczyńskim, więc nie zdziwie się gdy tvn poinformuje o zamieszkach sprowokowanych przez grupy faszystowskie z marszu niepodległości. Organizatorzy mają rację, że chcą sami zabezpieczyć marsz, szczególnie, że w sądzie trwa postepowanie przeciwko policji, w którym organizatorzy stoją w roli pokrzywdzonych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czyżby tworzył się zalążek bojówek? Szkolenie? Straż własna? Policja ma się trzymać z daleka? Ludziom się w głowach poprzewracało.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kluby Gazety Polskiej też ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy to prawda, że akcję mają wesprzeć Kluby Kibica ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Policja musi być - państwo tuskowe z tego oprzyrządowania nie zrezygnuje. Ktoś w końcu musi prowokować przemarsz 11 Listopada??

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.