Facebook Google+ Twitter

11 listopada – radosne świętowanie w Poznaniu

Oczy całej Polski zwrócone były wczoraj szczególnie na Warszawę gdzie odbywał się największy w kraju pochód z okazji Święta Niepodległości. Tymczasem w Poznaniu dzień ten jest nierozerwalnie związany z ulicą Świętego Marcina.

11 listopada w Poznaniu / Fot. Natalia NijakDla jednych 11 listopada to dzień, w którym mogą manifestować patriotyzm, dla innych okazja do wandalizmu i prowokowania zamieszek. Poznaniacy od wielu lat obchody mają nieco inny charakter. Jest tu miejsce zarówno na patriotyzm jak i na świetną zabawę. Od samego rana ulica Świętego Marcina w Poznaniu tętni życiem. Spokojna zazwyczaj okolica została w dniu dzisiejszym wyłączona z ruchu i udostępniona całkowicie dla ruchu pieszego. Wzdłuż chodnika ustawiono liczne stoiska oferujące tradycyjne rogale Świętomarcińskie, bigos, kiełbaski, chleb ze smalcem i inne smakołyki. Każdy mógł znaleźć tutaj coś dla siebie. Tego dnia również bramy i podwórza okolicznych kamienic zamieniają się w magiczne miejsca, a to za sprawą Stowarzyszenia Inner Art oraz fundacji Animatornia.

Głównym punktem dnia był korowód, który przeszedł ulicą Świętego Marcina podczas którego, przybyli na miejsce mogli11 listopada w Poznaniu / Fot. Natalia Nijak zobaczyć szczudlarzy, husarię, różnego rodzaju konstrukcję oraz samego Świętego Marcina, który wjechał na koniu przed zamek, gdzie otrzymał klucz do miasta przekazany przez Prezydenta Miasta Ryszarda Grobelnego.


11 listopada w Poznaniu / Fot. Natalia NijakPrzez cały dzień na mieszkańców Poznania czekać będzie wiele atrakcji. Spektakle, koncerty, warsztaty, zajęcia dla dzieci i budki fotograficzne, gdzie można będzie się przenieść do innej rzeczywistości to tylko niektóre rozrywki, z których będzie można skorzystać w Poznaniu. Na zakończenie dnia przygotowano koncert Ani Rusowicz oraz pokaz sztucznych ogni.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.