Facebook Google+ Twitter

11 listopada - trzecia rocznica śmierci Jasera Arafata

11 listopada minie trzeci rok od śmierci palestyńskiego przywódcy Jasera Arafata. W Ramallah otworzono jego mauzoleum. Jednak obecny prezydent Palestyny będzie starał się, aby było to jedynie tymczasowe miejsce spoczynku.

Palestyńska gwardia honorowa uczestniczy w uroczystości oficjalnego otwarcia mauzoleum (w środku) nieżyjącego palestyńskiego przywódcy Jasera Arafata w Ramalli na Zachodnim Brzegu. Kompleks składa się z pokoju modlitwy i minaretu w miejscu, gdzie został pochowany Arafat. / Fot. PAPW Ramallah, gdzie Arafat spędzał ostatnie chwile swojego życia, zorganizowano dziś uroczystości na jego cześć. Prezydent Palestyny złożył wieniec przy grobie. Publicznie zapowiedział również, że podejmie starania, aby Jaser Arafat został ostatecznie pochowany w Jerozolimie. To miejsce szczególne dla byłego, legendarnego przywódcy Palestyńczyków, który wyrażał życzenie, aby zostać pochowanym w świętym, jerozolimskim meczecie Al Aksa, kiedy Jerozolima będzie w końcu stolicą jego państwa.

Mauzoleum stworzono z białego, jerozolimskiego kamienia. Jak donosi TVN24, " cała konstrukcja z trzech stron otoczona jest wodą, a w jej bryłę wmurowano część torów kolejowych. Ma to symbolizować tymczasowość grobu."

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Już 3 lata... Ale dobrze że się pamięta o takich osobach!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Arafat - to nazwisko powinno zostać zapomniane..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.